За даними джерел Politico, обидві сторони обговорюють, чи слід відправляти Києву винищувачі, ЗРК та БПЛА, допоки триває робота над довгостроковими фінансовими угодами. Двосторонні контакти з приводу того, щоб нарешті направити Києву Patriot, F-16 та Gray Eagles на якомусь етапі, продовжуються на низькому рівні.

У статті наголошується, що останніми тижнями Київ “перейшов від гучних закликів [надати ці типи озброєнь] до тихіших консультацій”. До цього призвело серед іншого і те, що Вашингтон закликав Київ зосередитися на тому, що йому потрібно зараз, адже “прохання про постачання дорогої зброї відволікають Київ від нагальних потреб на полі бою”.

Побоювання американської сторони з приводу постачання цих озброєнь пов’язані не тільки з тим, що вони “матимуть провокаційний характер для Москви”, а й з тим, що складне обслуговування та підтримка цих систем “поставить Україну у скрутне становище”, пояснює Politico.

У випадку з Patriot їх “відносна нестача робить постачання України складним завданням”. Крім того, існує проблема розстановки пріоритетів: союзники США по НАТО та поза Альянсом теж хочуть отримувати ці озброєння.

Джерело в Конгресі повідомило виданню, що F-16, “швидше за все, буде поставлено [Києву] після закінчення конфлікту”.

Американські чиновники також продовжують обговорювати питання, чи слід відправляти Patriot в Україну в рамках довгострокової стратегії. Обговорення питання про відправку систем триває в Пентагоні на ранній стадії, і остаточне рішення буде за президентом Джо Байденом.

Але той факт, що чиновники говорять про такий крок, є серйозним зрушенням, порівняно з весною цього року, коли американські чиновники відкидали цю ідею.

Газета припускає, що Пентагон укладе контракт із оборонною компанією Raytheon Technologies на створення додаткових ЗРК для Києва замість того, щоб передавати батареї Patriot, які вже перебувають на озброєнні США.