Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає дії Росії протягом останніх кількох тижнів найбільшою ескалацією війни з лютого.

Про це він сказав в інтерв’ю програмі Conflict Zone на Deutsche Welle.

“Те, що ми спостерігали за останні тижні та дні – це насправді найсерйозніша ескалація з моменту вторгнення у лютому. Бо якщо скласти разом їхню мобілізацію та сили, які вони зараз можуть відправити на фронт, з їхньою частковою тепер вже незаконною анексією частини української території та небезпечною ядерною риторикою – усе це є найбільшою ескалацією з початку війни”, – сказав Єнс Столтенберг.
Він зазначив, що Захід у цій ситуації має посилити підтримку.

На запитання ведучої про те, чи є підстави очікувати нового перелому ініціативи на користь Росії, генсек утримався від прогнозів.

“Війни за своєю природою непередбачувані. Російські війська мають ще багато можливостей”, – зазначив він.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, на тлі занепокоєння з приводу обсягів підтримки України після майбутніх проміжних виборів у США, в інтерв’ю Politico зробив чітке послання тим республіканцям, які виступають за скорочення військової допомоги Вашингтона.

Столтенберг зауважив, що недавні успіхи Києва на полі бою були б неможливими без підтримки союзників НАТО.

З його слів, росія у разі перемоги “буде поганою для всіх нас у Європі та Північній Америці, для всього НАТО, тому що це послужить сигналом авторитарним лідерам – не лише путіну, а й Китаю – що шляхом застосування жорстоких військових сил вони можуть досягти своєї мети”.

Коментарі, вказує видання, з’явилися на тлі занепокоєння з приводу обсягів підтримки України після майбутніх проміжних виборів у США. Однак Столтенберг висловив оптимізм, і, як зазначає видання, справді, група республіканців підтримувала неодноразові прохання Байдена щодо фінансування та зброї Україні.

“Я впевнений, – сказав Генсек НАТО, – що і після проміжних виборів у Конгресі – у Палаті представників та в Сенаті – все ще буде явна більшість за подальшу значну підтримку України”.

Столтенберг сказав, що він упевнений, що Вашингтон продовжуватиме допомагати Україні “почасти тому, що якщо путін переможе в Україні, це стане катастрофою для українців”.

Також Столтенберг наводив докази на користь довгострокової американської присутності в Європі та збільшення витрат на оборону.

“Присутність Сполучених Штатів, а також Канади в Європі необхідна для міцності та надійності цього трансатлантичного зв’язку”, – сказав Генсек НАТО.

“Я очікую, що на саміті у Вільнюсі наступного року союзники по НАТО ухвалять чітке зобов’язання вкладати більше коштів в оборону”, – додав Столтенберг, зазначивши при цьому, що “ще зарано говорити”, які саме формулювання будуть використовувати союзники по НАТО.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс продовжить підтримувати Україну, оскільки перемога російського диктатора володимира путіна зробить світ небезпечнішим.

Столтенберг зазначив, що надання військової підтримки Україні є пріоритетом НАТО. Генсек додав, що хоч перемоги на полі битви є заслугою українських бійців, без зброї Альянсу вони не змогли б досягти цих успіхів і відкинути росіян так, як це було протягом останніх тижнів.

Також він сказав, що НАТО реагуватиме на дії з боку росії, незалежно від того, хто нею керуватиме, і продовжуватиме наполягати на виведенні російських військ з території України.

“Ми маємо пам’ятати, що якщо путін та росія припинять воювати, настане мир. Якщо президент Зеленський та Україна припинять воювати, Україна перестане існувати як незалежна держава. І ми не хочемо, щоб це сталося”, – заявив Столтенберг.