Президент України Володимир Зеленський поставив завдання не допустити підвищення тарифів на електроенергію для вразливих верств населення, і таке рішення було прийнято Радою національної безпеки і оборони (РНБО).

Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данилов на брифінгу за результатами виїзного засідання РНБО у Краматорську в п’ятницю.

“Президент ставить завдання – ні в якому разі не повинні бути підвищені тарифи для вразливих верств населення. І ми це обов’язково повинні зробити. Таке рішення на засіданні РНБО прийнято”, – сказав він.

За його словами, влада нікому не дозволить маніпулювати тарифами.

Окрім того, рада нацбезпеки і оборони може запровадити тимчасові адміністрації на підприємствах енергетичної сфери. Це можливо у випадку зростання вартості електрики для вразливих верств населення.

За словами Данілова, в цьому секторі є «ознаки певної монополізації».

«У нас на сьогодні вісім прізвищ: Ахметов, Новинський, брати Суркіси, Григоришин, Боголюбов, Коломойський, Льовочкін, Бойко і громадянин РФ Воєводін. Вони володіють розподільною мережею… Ми розглядаємо можливість запровадження тимчасових адміністрацій у разі загрози національній безпеці», — сказав секретар РНБО.

Данілов розповів, що у газовій сфері в Україні тотальна монополія, бо 70% газу належить компанії Фірташу. За дорученням РНБО, Кабінет міністрів проведе перевірку цієї компанії для того, щоб “діяти відповідно до чинного законодавства”.

Окремо РНБО звернула увагу на те, що за останній час держава втратила 16 920 кілометрів газорозподільчих мереж. Вони перейшли у приватну власність. Відомство розслідуватиме, як і чому так сталося.

Фірмам, пов’язаним з російським бізнесменом Воєводіним належать “Рівнеобленерго”, “Житомиробленерго”, “Київобленерго”, “Чернівціобленерго”, “Одесаобленерго”, “Кіровоградобленерго”, “Херсонобленерго”.

Рінату Ахметову належать підприємства “Київенерго”, “Дніпрообленерго”, “Донецькобленерго” й “Крименерго”.

Фірми з орбіти Коломойського контролюють “Сумиобленерго”, “Чернігівобленерго” та “Полтаваобленерго”.

“Львівобленерого” та “Прикарпаттяобленерго” належать компаніям братів Суркісів.

“Закарпанняобленерго” і “Волиньобленерго” належать фірмам, пов’язаним з Бойком та Льовочкіним.

В свою чергу, Тимошенко Юлія Володимирівна, бачачи як олігархи експлаатують Україну, продовжує вставляти палки в колеса владі, та відмовляється голосувати за законопроект про олігархів.

Варто загадати, що вона саме той політик , яка збудувала всю свою політичну кар’єру на начебто боротьбі з ними, хоча насправді сама також була олігархом, говорить журналіст Сергій Лещенко, та пише наступне:

На ефірі одного з українських телеканалів вона викручувалася як могла на питання щодо закону про деолігархізацію. Вона, наприклад, мала таку аргументацію:

“Ухвалювати закон про олігархів – це пуста річ”;
“Це прекрасний приклад того, як промивають людям мізки”;
“Скажіть, а президент (Зеленський ) олігарх?”;
“Хто тут головні олігархи в країні? Не можна олігархів вводити в закон”.

Заява Тимошенко на підтримку олігархів вже нікого не здивує. Адже під час підрахунку голосів за закон про олігархів, ніхто на Тимошенко і не враховує, розуміючи її сутність.

Така ситуація ставить Тимошенко в незручне становище. Адже упродовж всієї політичної кар’єри Тимошенко декларувала боротьбу з олігархами, а зараз вони стали її головною опорою. Вона безвилазно присутня в телеефірах олігархів, вони утримують її депутатів.

Сама Тимошенко тепер не критикує ні Ахметова, ні Коломойського, ні Медведчука, ні навіть Порошенка, а тільки незрозумілі “міжнародні фінансові корпорації”.

Сам “замовник цієї музики” Рінат Ахметов також заявляє, що він не олігарх, а інвестор.

Тимошенко також додала, що головна проблема нашої країни

– не окремі особи, а корупція. А хіба не адвокати Ахметова блокують розслідування схеми “Роттердам+”, яка коштувала всій країні 40 мільярдів гривень? – ставить риторичне запитання Лещенко?

То що ж, правду казав в свій час Милованов

– Тимошенко, бабця української корупції, так чи ні? 

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.