США посилять санкції проти Ірану, якщо він вирішить надати Росії безпілотники.

Про це повідомив спікер Держдепу США Нед Прайс.

“Ми вже висловлювали наше занепокоєння щодо надання Іраном безпілотних технологій. Ми продовжимо стежити за ситуацією. Всі наші санкції залишаються в силі. Будь-яка подібна операція призведе до низки санкцій, які є у нас в запасі, а також, ймовірно, низки санкцій із боку інших країн світу”, – заявив Прайс.

Раніше стало відомо, що Іран готується надати Росії до кількох сотень безпілотників. Йдеться бойові безпілотники Shahed-191 та Shahed-129, які можуть мати на озброєнні високоточні ракети. Російська делегація щонайменше двічі відвідувала аеродром Кашан у центральному Ірані в червні, щоб вивчити ці дрони.

Про це пише CNN з посиланням на супутникові знімки та радника з національної безпеки Джейка Саллівана.

«За нашими оцінками, офіційна російська делегація нещодавно мала демонстрацію іранських БПЛА, здатних завдавати ударів… Ми оприлюднюємо ці знімки, зроблені у червні, на яких показано іранські БПЛА, які російська урядова делегація бачила того дня. Це свідчить про інтерес Росії до придбання іранських БПЛА, здатних атакувати», — сказав Салліван.

CNN уточнює, що ця інформація з’явилася під час турне президента США Джо Байден до Близького Сходу, де Іран був ключовим предметом обговорення між США, Ізраїлем, Саудівською Аравією та країнами Перської затоки. Офіційний представник США заявив CNN, що партнерство між Іраном і Росією міцнішає, тому США необхідно зберігати свою присутність і вплив на Близькому Сході.

Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Джо Байден під час поїздки на Близький Схід, пообіцяв допомагати країнам протистояти впливу Ірану, Росії та Китаю.

Про це повідомило “Радіо Свобода”.

“Ми не підемо й не залишимо вакуум, щоб його заповнили Китай, Росія чи Іран”, – заявив Байден.

Під час зустрічі Ради співробітництва Перської затоки у Джедді, Саудівська Аравія, Байден запевнив, що його країна залишиться “активним партнером” на Близькому Сході.

За словами Байдена, Сполучені Штати хочуть допомогти посилити захист міжнародного судноплавства на Близькому Сході – це розглядається як явний натяк на Іран.

“Сполучені Штати не дозволять іноземним або регіональним державам поставити під загрозу свободу судноплавства на Близькому Сході”, – заявив він.

Президент США також повторив, що Вашингтон не дозволить Ірану отримати ядерну зброю.

Під час візиту Байден уникав обіймів зі спадкоємним принцем Саудівської Аравії Мухаммадом бін Салманом, якого розвідка США пов’язує із жорстоким вбивством журналіста Washington Post Джамаля Хашоґґі у 2018 році. Тим не менш, фотографія, на якій Байден і принц вітаються кулаками, розійшлася по всьому світу.

Влада Саудівської Аравії відкидає звинувачення в тому, що спадкоємний принц був причетний до вбивства або замовив його.

Президент США зазначив, що поставив принцу питання щодо цього вбивства, але той відкидає звинувачення, натомість заявивши Байдену, що Сполучені Штати також припускалися помилок.

Байден намагається налагодити співпрацю з великим гравцем у ОПЕК – Саудівською Аравією, попри проблеми з правами людини, позаяк він підтримує припинення війни в Ємені, водночас намагаючись обмежити вплив Ірану та Китаю і згуртувати міжнародний осуд повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Нагадаємо, під час цієї зустрічі Байден вперше зустрівся з принцом Саудівської Аравії і звинуватив його у вбивстві Хашоггі. Ця зустріч є  кульмінацією багатомісячної дипломатичної роботи адміністрації Байдена щодо відновлення американо-саудівських відносин та стане поворотним моментом для Байдена.