Президент Росії Володимир Путін під час своєї відповіді президенту України Володимиру Зеленському зробив цікаву обмовку, заявив радник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в програмі “Народ проти” на каналі “Україна 24”.

“Дуже складна ситуація, тому що наша позиція принципова, вона полягає в тому, що ніяких переговорів з так званими “ЛНР” і “ДНР” не буде і не може бути, навіть в умовному просторі, в режимі “фантастика на другому поверсі”. Але Путін сьогодні зробив цікаву річ, він фактично дезавуював Мінські угоди. Він сказав, “з республіками “ЛНР” і “ДНР”, які Росія ніколи до цього не визнавала”, — сказав він.

Арестович пояснив, чому це важливо.

“Звичайно, це застереження, але ця обмовка фактично — словесний вихід із Мінських угод. Тобто ми розуміємо, в яких категоріях вони мислять, на ТКГ видно, що з початку 2014 року вони безперервно проводять одну і ту ж лінію, яка полягає в тому, що потрібно визнати “ЛНР” і “ДНР” так звані, а Росія відразу стає посередником, як Франція і Німеччина, і не є стороною конфлікту. Вони послідовно всі гуманітарні, економічні, питання безпеки завжди прив’язують до факту визнання. Це важкий глухий кут, мало хто розуміє, як з цього вибиратися. Країна-член Ради безпеки ООН, яка має право вето, послідовно втирає окуляри світовій спільноті”, — сказав він.