Третій президент Грузії Михеїл Саакашвілі заявив про намір повернутися у Грузію перед місцевими виборами, що мають відбутись 2 жовтня.

Про це повідомляють Новости-Грузия.

У відеозверненні, опублікованому 6 вересня, Саакашвілі сказав, що приїде в країну перед виборами та закликав приїздити на голосування інших громадян Грузії, які проживають за кордоном.

Саакашвілі не був у Грузії відтоді, як завершилась його друга президентська каденція, проживаючи у Європі, США та в Україні. Після приходу до влади “Грузинської мрії” його звинуватили у перевищенні повноважень.

Як зазначає видання, Саакашвілі не вперше обіцяє прихильникам приїхати в країну, а в уряді після цього заявляють, що у разі повернення його чекає арешт.

“Ви знаєте, що проти мене є справа, яку не визнають у жодній країні світу. Я їжджу по всьому світу, у тому числі в сусідні з Грузією країни, мене всюди приймають і ніхто ніде не ставить запитань про “кримінальні провадження”, відкриті у Грузії. Це явне свідчення на користь того, що ці справи сфальсифіковані”, – заявив Саакашвілі.

Він сказав, що не боїться арешту та переконаний, що грузинський народ “звільниться сам і звільнить і його”.

Саакашвілі оприлюднив два квитки напрямки Київ-Тбілісі на своє ім’я і на ім’я його матері Гіулі Аласанія.

Згідно з інформацією, він вилітає з Києва 2 жовтня о 19:20.

До слова, в ефірі телеканалу «Україна 24» Дмитро Гордон запевнив, що Саакашвілі таки вилетить до Грузії, де йому загрожує арешт. На думку журналіста, голова Нацради реформ має неабиякий сильний і революційний дух.

«Якщо він сказав, що взяв – він полетить. Як тоді, ми приїхали його зустрічати і він прилетів. Тому я впевнений, що він полетить до Грузії, тому що він послідовна людина, революціонер і він вважає, що настав час повертатися на Батьківщину», – наголосив Гордон.

На питання «чи не боїться Саакашвіли повторити долю Навального (російський опозиціонер, якого заарештували, після повернення до Росії)», Гордон відповів:

«Для таких людей, як Саакашвілі, не існує ризику в’язниці або смерті».