Кабмін має доопрацювати програму дій уряду, яку повинна затвердити Верховна Рада, в цьому випадку Кабмін отримує імунітет, складність полягає в тому, що заяви Прем’єра та деяких міністрів йдуть врозріз з позицією МВФ, і текстом меморандуму між Україною і МВФ. За прийняття програми уряду може не вистачити голосів.

Порошенко вже почав збирати підписи за відставку Кабміну, і в разі, якщо його підтримає Голос і частина фракції Слуг народу, то ймовірність відставки уряду Дениса Шмигаля не варто виключати.

Рінат Ахметов буде лобіювати прийняття програми дій уряду – йому важлива стабільність роботи в сферах де присутні його активи і збереження існуючого балансу, тому Зеленському буде забезпечена максимально тепла ванна, для того, щоб він переконав частину фракції Слуг народу підтримати програму уряду.

Президент Зеленський підстрахувався – Заява Дениса Шмигалья на звільнення з посади Прем’єр-міністра України за власним бажанням у нього на руках.

Окрім того, Шмигаль приголомшив ще одним рішенням:

Уряд вживатиме заходів, аби запобігати мітингам під будівлею Кабміну.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписав інструкцію для держслужбовців з переліком відповідних заходів.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив чиновникам заздалегідь виявляти і реагувати на проблеми, які можуть вивести людей на вулицю з акцією протесту проти дій чи бездіяльності уряду.

Про це йдеться у дорученні голови уряду, – повідомив увечері в понеділок, 8 червня, інтернет-ресурс “Наш Київ”.

Доручення, оприлюднене згаданим ЗМІ, датується 29 травня. Запобігати проведенню мітингів під Кабміном повинні міністри, керівники центральних органів виконавчої влади, голови ОДА та голова Київської міської державної адміністрації.

У документі, зокрема, йдеться про те, що чиновники на місцях повинні відстежувати у локальних і центральних ЗМІ, соціальних мережах та зверненнях громадян і організацій актуальні проблеми, які можуть стати приводом для проведення акцій протесту. Наступним кроком у разі виявлення такої проблеми має стати належний розгляд і вирішення проблеми, що назріває. Також посадовцям рекомендують проводити публічні консультації та переговори з громадськими організаціями, активістами, організаторами протестних акцій.

Якщо ж акція все ж заявлена, при її проведенні до активістів має виходити представник (заступник керівника) органу виконавчої влади, що відає сферою, у якій виникла проблема. Він повинен організувати переговорний процес і надавати роз’яснення протестувальникам та ЗМІ.

Українці ж зазначають, що очевидно, що Шмигаль боїться за те, що на протести скоро можуть вийти і проти його політики, як зазначають експерти, імунітет у Шмигаля до осені, далі його цілком ймовірно може замінити Саакашвілі.