Володимир Зеленський заявив, що очікує на змістовну та плідну зустріч із президентом США Джо Байденом. За словами українського лідера, пріоритетом розмови стане обговорення важливих питань стратегічного партнерства двох країн.

Під час візиту у Вашингтон Зеленський планує розмовляти з Байденом про питання миру на Донбасі та повернення окупованого Криму. Не оминуть президенти також теми енергетики і безпекового виклику.

“Продовжимо обговорення важливих питань стратегічного партнерства України та США – миру на Донбасі, повернення Криму, безпеки України, енергетики як безпекового виклику, економічного розвитку України та підтримки реформ”, – наголосив Зеленський.

В Офісі Президента наголосили, що на порядку денному зустрічі українського та американського президентів будуть такі питання:

  • протидія тривалій російській агресії проти України;
  • погіршення ситуації у Чорноморському регіоні;
  • ускладнення ситуації на Донбасі;
  • деокупація Криму;
  • посилення енергетичної безпеки України та Європи загалом;
  • військова та військово-оборонна взаємодія між Україною та США.

Від зустрічі Зеленського та Байдена в української сторони є низка пріоритетних очікувань. Зокрема:

  • конкретні домовленості щодо поглиблення відносин стратегічного партнерства між Україною і США в усіх пріоритетних напрямах взаємодії;
  • узгодження амбітного пакета спільних проєктів та ініціатив. Зокрема, у сферах безпеки й оборони, торгівлі, інвестицій, енергетики, клімату, сільського господарства, інфраструктури та цифрової трансформації.

Раніше в середу в Білому домі повідомили, що Байден 30 серпня проведе зустріч з українським колегою Володимиром Зеленським у Вашингтоні.

“Президент Байден із нетерпінням очікує можливості прийняти президента України Володимира Зеленського в Білому домі 30 серпня”, – йдеться в заяві прес-секретаря Білого дому Джен Псакі.

“Візит підтвердить непохитну підтримку з боку США суверенітету і територіальної цілісності України на тлі триваючої агресії Росії на Донбасі та в Криму”, – наголошується в ній.

Крім того, згідно із заявою Дженніфер Псакі, візит Зеленського до США також стане підтвердженням “нашого тісного співробітництва у сфері енергетичної безпеки та нашої підтримки зусиль президента Зеленського у боротьбі з корупцією та у проведенні реформ, ґрунтуючись на наших спільних демократичних цінностях”.