Щонайменше чотири міжнародні банки повідомили Мережу по боротьбі з фінансовими злочинами Казначейства США про підозрілі транзакції пов’язаних із Петром Порошенком офшорних компаній.

 

Про це повідомляє Слідство.інфо.

Щонайменше чотири міжнародні банки повідомили Мережу по боротьбі з фінансовими злочинами Казначейства США (Financial Crimes Enforcement Network, FinCEN) про підозрілі транзакції пов’язаних із Петром Порошенком офшорних компаній. Загальна сума цих переказів сягає 65 мільйонів доларів.

У звітах банки зазначають: Порошенко, перебуваючи на посаді Президента України, міг брати участь у незаконних діях зі створення офшорних компаній — і не повідомляв про це в деклараціях про доходи.

“Згадані у FinCEN компанії роками були в полі зору українських правоохоронців. Слідчі підозрювали їх у відмиванні коштів та ухиленні від сплати податків — і намагались отримати доступ до банківських рахунків цих фірм”, – йдеться у матеріалі.

За дев’ять місяців протягом 2016-17 років, відповідно до повідомлення банку, через рахунки GLV пройшло близько 60 мільйонів доларів. Зрештою, банк закрив рахунки компанії через “відсутність прозорості”.

Петро Порошенко — у трійці найбагатших українців. За версією Forbes, вартість його активів сягає 1,4 мільярдів доларів США. При цьому на початку каденції статки Порошенка оцінювались у 750 мільйонів доларів.

Відповідно до звітів FinCEN про підозрілу фінансову активність, у період президентства Порошенка на рахунки компанії Roshen у Міжнародному інвестиційному банку надійшли 1,8 мільйона доларів від компанії Goldwest Investment.

Зареєстрована в Британії за три місяці до початку президентської каденції Порошенка компанія, за документами, торгує солодощами й надає транспортні послуги. У перші два роки існування Goldwest Investment декларувала нульові доходи — а за підсумками 2016-го сповістила британський уряд про транзакції на 8,6 мільйона доларів та 250 тисяч доларів чистого прибутку.

Грошові перекази Goldwest Investment у звіті FinCEN позначено як підозрілі.

“Порошенко, ймовірно, брав участь у незаконних діях, відкриваючи нову компанію в ході свого президентства й не звітуючи про це у своїй декларації”, — йдеться у звіті.

Інший звіт, у якому згадується Петро Порошенко, подав Bank of New York Mellon — після перевірки кореспондентських рахунків естонського Versobank.

У документі йдеться про те, що 2016 року на рахунок Roshen в естонському банку надійшли два перекази на загальну суму 145 тисяч доларів від Furoleks Services LP. Протягом лише двох місяців 2016-го фірма провела транзакцій на понад 23 мільйони доларів.

“Президент Порошенко використовував “забезпечені активи” Linquist Services Limited та його владу над Raiffeisen для отримання кредитів для своєї кондитерської компанії Roshen”, — йдеться у звіті FinCEN.

Вже через рік Агентство фінансових розслідувань Британських Віргінських островів почало розслідування щодо Intraco за підозрою у відмиванні коштів. Агенти намагалися з’ясувати, кому належить офшорна компанія.

У відповідь на запит Roshen повідомила журналістів “Слідства.Інфо”, що кондитерська корпорація не має стосунку до вищезгаданих офшорних компаній.

Однією з ключових передвиборчих обіцянок Порошенка було продати власний бізнес. Однак, як показали подальші події, президент її не виконав.

Так, витік документів юридичної компанії Mossack Fonseca, який ліг у основу міжнародного журналістського розслідування, більш відомого як Panama Papers, показав: невдовзі після обрання президентом Порошенко створив низку офшорних компаній на Кіпрі, Британських Віргінських островах та в Нідерландах. Інше міжнародне журналістське розслідування на основі витоку документів — Paradise Papers — натомість, вказало на той факт, що п’ятий Президент України у перерахованих вище офшорних гаванях, фактично, шукав оптимізації податків.

Вже через рік Агентство фінансових розслідувань Британських Віргінських островів почало розслідування щодо Intraco за підозрою у відмиванні коштів. Агенти намагалися з’ясувати, кому належить офшорна компанія.

У відповідь на запит Roshen повідомила журналістів “Слідства.Інфо”, що кондитерська корпорація не має стосунку до вищезгаданих офшорних компаній.

Більше того: “Roshen не володіє інформацією, щодо того, хто є власником перелічених компаній”. При цьому корпорація визнає, що з деякими із них вела бізнес — зокрема, “компанії Goldwest Investment та Furoleks Services LP, проводили розрахунок за кондитерські вироби, такі як шоколадні та желейні цукерки, карамель, шоколад, печиво і т.д., що експортувались у Туркменістан та Алжир”, — ідеться в повідомленні прес-служби Roshen.

Нагадаємо, 29 вересня стало відомо, що п’ятий президент Петро Порошенко захворів на коронавірус. У політика також цукровий діабет.

3 жовтня стало відомо, що Порошенка шпиталізували. Також захворіла його донька. Зараз він знаходиться в лікарні. Лікарі повідомляють, що у політика двостороннє запалення легень. Тоді як донька Євгенія, легше переносить хворобу.