Очільник Міністерства фінансів Сергій Марченко на брифінгу біля Верховної Ради виступив з неочікуваною заявою — він офіційно повідомив, що видатки на утримання Офісу президента у проєкті держбюджету на 2021 рік збільшили майже на 40% і тепер вони сягнули 1 млрд 269 тис грн.

За словами чиновника, це рішення було ухвалене тому, що Міністерство фінансів побачило диспропорції у заробітних платах. Окрім того, Марченко почав переконувати, що тут немає жодної “зради”.

“Ми як Міністерство фінансів, обраховуючи бюджет, бачимо диспропорцію у заробітних платах в різних міністерствах, Офісі президента, апаратах Верховної Ради, секретаріаті Кабміну.

Якщо ми вирішили збільшити заробітну плату на Офіс президента, це рішення було ухвалене, тому що ми бачили диспропорцію.

Це не якась політична історія, це 500 людей, які працюють. Те, що розганяється якась зрада, для цього немає підстав”, — заявив Сергій Марченко.

Не можна також не згадати про те, що у цей день в українському парламенті обговорювали законопроект “Про Державний бюджет України на 2021 рік”. Перед цим проєкт держбюджету представив міністр фінансів Сергій Марченко.

Також нещодавно Кабінет міністрів оприлюднив на Урядовому порталі основні показники проєкту державного бюджету на 2021 рік. Зростання ВВП очікується на рівні 4,6%, а споживча інфляція – на рівні 7,3%.

Що цікаво, одразу після розголошення цієї інформації, Єрмак взявся виправляти ситуацію.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак звернувся до керівництва Мінфіну та Держуправління справами з проханням пропрацювати проєкт держбюджету-2021 для розумного скорочення видатків на забезпечення діяльності Офісу президента.

“Президент України Володимир Зеленський вимагає від усіх органів влади жорсткої економії. Всі видатки повинні бути добре обґрунтованими та нагально необхідними. Всіх чиновників, хто дозволить собi неадекватні витрати, будуть нещадно звільняти, а кожну підозрілу витрату – ретельно перевіряти”, – заявив Єрмак.

Він додав, що розуміє необхідність виконання законодавства України щодо підвищення тарифних ставок працівникам бюджетної сфери через поетапне підняття мінімальної зарплати, заплановане у 2021 році.

За словами Єрмака, таке рішення було абсолютно справедливим, оскільки досі мінімальна зарплата була нижчою за реальний прожитковий мінімум у країні.

“Водночас я закликаю урядовців і народних депутатів знайти можливість скоротити інші видатки, без яких ми можемо пройти цю кризу”, – підкреслив Єрмак.

За його словами, на сьогодні чисельність працівників Офісу президента найнижча за останні 10 років (419 при максимальній кількості 579 у 2014-му).

Він також заявив, що у разі неможливості зменшити інші видатки президент готовий піти на 10-відсоткове скорочення працівників Офісу президента.