МЗС України вимагає від старшого дипломата посольства Росії в Києві покинути територію України протягом 72 годин, починаючи з 19 квітня. Це сталося у відповідь на дії Росії, яка затримала і протягом декількох годин утримувала консула України Олександра Сосонюка, після чого рекомендувала йому виїхати з країни. Про подробиці та реакцію Росії розповів заступник голови МЗС Євгеній Єнін у програмі “Сьогодні Ввечері” на каналі “Україна 24”.

“Ті дані, які, за твердженнями російської сторони, нібито шукав наш консул, наявні у відкритому доступі, і за вельми скромну плату можна отримати всю персональну інформацію стосовно будь-якого громадянина Росії. Ми бачимо, що чеська сторона вчора прийняла рішення про висилку 18 російських дипломатів. Я веду до мотивації російської сторони.

Очевидно, всі ці ситуації з висилкою російських дипломатів як зі США, так і з Чехії, а упереджувальну інформацію росіяни мали, якось треба пояснити російському суспільству. З тим, щоб додати ще до образу ворога України, вийшли на відповідні провокації. Оскільки всі події, які передували цьому абсолютно незаконному затриманню і все після. Те відео, яке ми побачили, абсолютно не є переконливими”, — сказав він.

Єнін розповів, кого саме висилає Україна.

“За наявною у нас інформацією відповідна людина зателефонувала нашому консулу і попросила про особисту зустріч за кавою. Після цього почала діставати із сумки якісь незрозумілі диски. Після цього наш консул лише встиг сказати: припиніть цю провокацію. І тут же був затриманий. Ми поступили досить симетрично в цій ситуації (висилаємо старшого дипломата російського посольства – ред.), у такий спосіб ми додатково зможемо перевірити мобілізаційну готовність російських дипломатів тут.

Старший дипломат – це один з радників посольства Росії в Києві, його прізвище Черніков. Відповідна нота буде направлена російському посольству завтра зранку. Більше того, ми вже почули певний шантаж з російського боку. Нам наполягають, що якщо ми будемо наголошувати на оголошенні персоною нон-грата саме співробітника посольства, а не одного з консульств, то вони будуть змушені оголосити персоною нон-грата співробітника вашого посольства в Москві. Цивілізованому світу треба звикати до того, що російська дипломатіє є ніякою не дипломатією, а продовженням діяльності спецслужб у гібридній війні, і ми все чудово бачимо на прикладах”, — сказав він.

Нагадаємо, 17 квітня стало відомо, що ФСБ РФ затримала в Санкт-Петербурзі консула Генерального консульства України. Дипломата затримали нібито за отримання закритої інформації з баз даних правоохоронних органів і ФСБ.

Пізніше речник МЗС України Олег Ніколенко розповів, що російські правоохоронці затримали консула Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі на кілька годин. І він вже перебуває в українській дипустанові.

Згодом Росія заявила про небажаність перебування на її території українського консула та рекомендувала покинути її межі протягом 72 годин, починаючи з 19 квітня цього року.

За словами заступника міністра закордонних справ України Євгенія Єніна, затримання ФСБ РФ в Санкт-Петербурзі консула — це чергова провокація держави-агресора стосовно України на фоні військової ескалації вздовж українських кордонів.

У відповідь на провокацію проти українського консула в Санкт-Петербурзі, Україна висилає старшого дипломата посольства Росії в Києві.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.