Президент Володимир Зеленський не виключає відставок в Кабінеті міністрів України. Найближчим часом він разом із очільником уряду Денисом Шмигалем оцінить досягнуті окремими міністерствами результати.

22 жовтня український лідер Володимир Зеленський повідомив українським громадянам, що уже незабаром разом планує повноцінно оцінити роботу Кабміну та, за необхідності, звільнити кількох міністрів, які не виконали своїх обіцянок.

Президент країни звернув увагу на те, що втратять свої посади найслабші урядовці. Володимир Зеленський також наголосив, що оцінка буде залежати виключно від роботи міністра.

Про це глава держави заявив в інтерв’ю українським телеканалам.

“Голови можуть полетіти, це правда. Але я хочу сказати не через те, що хтось з депутатів має погані стосунки з тим чи іншим міністром. Найближчим часом ми дивитимемося результат роботи Кабміну разом з прем’єром. Є оцінювальний формат тих чи інших міністрів і дійсно когось може не бути. Найслабші будуть йти”, – підкреслив український лідер.

Що важливо розуміти, звільнити того чи іншого міністра своїм указом Володимир Зеленський не може, оскільки у президента Україні відсутні такі повноваження. Однак вони є у народних обранців. Цілком ймовірно, що пропрезидентська фракція “Слуга народу”, яка має монобільшість у парламенті та може фактично самостійно приймати ті чи інші рішення, суттєво прискорить цей процес.

Також, сьогодні стало відомо, що у Кабінеті міністрів на позачерговому засіданні в четвер ухвалили рішення відсторонити Юрія Васильченко з посади голови Державної інспекції містобудування (ГІГ) і Олексія Башкірова з поста глави Державної сервісної служби містобудування України.

Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Крім того, втратило чинність, розпорядження про тимчасове виконання зобов’язань голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Богданом Федоренко.

За інформацією джерела “Інтерфакс-Україна”, близькому до уряду, відсторонення в відомствах відбуваються щоб уникнути звинувачень у тиску зазначених чиновників на правоохоронні органи і дотримання процедури в ході проведених слідчих дій.