Президент Володимир Зеленський звільнив із займаних посад голів семи районних державних адміністрацій на Хмельниччині, Херсонщині, Рівненщині, Одещині, Львівщині, Кіровоградщині та на Запоріжжі.

Відповідні розпорядження №512/2020-рп – №518/2020-рп від 20 листопада опубліковані на сайті глави держави.

Зеленський, зокрема, звільнив Олександра Руденка з посади голови Вільнянської РДА Запорізької області у зв’язку із закінченням строку повноважень Президента України; Євгенія Звіздовського з посади голови Долинської РДА Кіровоградської області згідно з поданою ним заявою; Олега Коваля з посади голови Буської РДА Львівської області згідно з поданою ним заявою; Наталю Тодорову з посади голови Ізмаїльської РДА Одеської області згідно з поданою нею заявою; Олександра Коваля з посади голови Костопільської РДА Рівненської області згідно з поданою ним заявою.

Також Президент звільнив Тетяну Ющенко з посади голови Горностаївської районної державної адміністрації Херсонської області та Володимира Лужняка з посади голови Віньковецької районної державної адміністрації Хмельницької області. Ці звільнення також відбулись згідно з поданими ними заявами.

Раніше, Зеленський своїм розпорядженням звільнив Сергія Журмана з посади голови Чернігівської районної державної адміністрації.

На початку листопада Служба безпеки України затримала на хабарі голову Чернігівської РДА Сергія Журмана.

Оперативники спецслужби встановили, що посадовець, який також є депутатом Чернігівської обласної ради, вимагав 10 тисяч доларів у місцевого мешканця. У таку суму він оцінив видачу розпорядження на розроблення детального плану території та погодження зміни цільового призначення земельних ділянок площею 6 гектарів у Чернігівській області.