Починаючи з 24 лютого поліцейські викрили 486 осіб, причетних до диверсійної діяльності. Про це повідомив у Facebook голова Національної поліції Ігор Клименко.

Загалом з 24 лютого на території держави поліцейські викрили 486 осіб, причетних до диверсійної діяльності, – зазначив очільник НПУ.

За його словами, 28 березня службовці Нацполіції затримали 5 осіб, які збирали інформацію для російських загарбників і підтримували ворога.

Зокрема, у Кіровоградській області під час перевірки правоохоронці виявили у телефоні місцевого мешканця переписку щодо місць ураження ракетами різних об’єктів в Україні та фото топографічних карт місцевості Кропивницького та його околиць.

На Львівщині затримали уродженця Сімферополя, причетного до диверсійної та деструктивної діяльності на території області.

У Дніпропетровській області поліцейські виявили трьох громадян, які збирали фотографії будівель, споруд, блокпостів, волонтерських центрів та комунікували через месенджери з представниками країни-агресора. Усіх затриманих передано СБУ для подальших перевірок.

Додамо, що на початку березня Верховна Рада ухвалила закон про боротьбу з колабораціонізмом. Він передбачає кримінальну відповідальність за співпрацю з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією та/або її збройними чи воєнізованими формуваннями.

Переважна більшість затриманих в Україні російських диверсантів є громадянами України. Про це заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Дехто з затриманих приїхав із тимчасово окупованих територій або з інших країн. У когось – лише посвідка на проживання. Дехто начебто постійно перебував в Україні, але вряди-годи перетинав кордон із Росією, де й був завербований, а згодом повернувся виконувати завдання своїх хазяїв, – зазначив очільник МВС.