Міністр юстиції України Денис Малюська запропонував експрем’єр-міністру Володимиру Гройсману удвох у прямому ефірі пройти на поліграфі запитання про те, чи брали вони хабарі. Лідер партії “Українська Стратегія Гройсмана” не погодився на це, заявивши, що піде на тестування тільки після всіх членів фракції “Слуга народу”.

Зазначимо, що про ідею тестування всіх політиків за допомогою “детектора брехні” першим заговорив саме Гройсман. Його словесна перепалка з міністром сталася в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”.

Гості студії обговорювали законопроєкт про олігархів. Колишній прем’єр заявив, що назва закону “дуже хороша і всім подобається”. “Але суть його, я вважаю, неповноцінна”, – сказав він, назвавши документ “фількіною грамотою”.

Далі Гройсман запропонував документально підтверджувати не факт зустрічі з олігархом, а анонс такої зустрічі. На коментар про те, що таке не завжди планують заздалегідь, він сказав: “Не можеш – не плануй”.

На такі заяви відповів міністр юстиції. Малюська зауважив: “попередня влада “воювала” з олігархами, щоб здатися якомога швидше…”

“Давайте простежимо за результатами, хто доведе цей законопроєкт до кінця”, – підкреслив посадовець.

Натомість Гройсман висунув таку пропозицію: публічно проходити поліграф на доброчесність усім депутатам, чиновникам, політикам. Питанням буде: “Брав чи не брав хабара”.

У відповідь на це Малюська запитав: “Поліграф Ви будете проводити?” Гройсман, зі свого боку, наголосив, що саме Міністерство юстиції має призначити компетентний орган для тестування. Натомість Малюська запропонував експрем’єру вдвох відповісти на поліграфі на поставлене ним запитання.

“Давайте протестуємо, хороша пропозиція! Готовий наступної п’ятниці, 11 червня, прийти для цього в студію Савіка Шустера”, – додав очільник Мін’юсту.

Поки Гройсман продовжував говорити, міністр наполягав на своїй пропозиції, але колишній прем’єр сказав: “Не переводьте тему із законом”.

Потім він відповів: “Я готовий пройти поліграф після всієї вашої фракції”.