Президент Петро Порошенко заявив, що зранку, 4 березня, підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони.

Про це він сказав під час виступу на Раді регіонального розвитку у Миколаєві.

Таке рішення він ухвалив через тиждень після резонансного розслідування журналістів про розкрадання в оборонній сфері. 

За словами президента, він також звільнив Гладковського з посади голови міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

Він додав, що його рішення не є судовим вироком, але він намагається зробити все, щоб створити всі умови для якісного розслідування.

"Щоб кожен міг переконатися, що у подібних ситуаціях, якщо доведена вина, не врятують ані посада, ані зв'язки з президентом", – заявив Порошенко

Як стало відомо, Гладковський отримував відкат від постачання комлектуючих для літаків за завищеними цінами. Про це повідомляють журналісти "Наші гроші з Денисом Бігусом" у наступній частині розслідування про розкрадання в обороні.

За даними журналістів, наприкінці 2016 – на початку 2017 років Укроборонпром закупив російські деталі для літаків АН-26, переплативши у 5 разів. Вони коштували Україні 14,38 млн грн, хоча з Москви вилітали за 2,3 млн.При цьому 80% авансу розділили між собою ймовірні учасники схеми.

Як свідчить їхнє листування, $30 тис. отримав Олег Гладковський, 10 тис. – директор Укроборонпром Павло Букін.

Ще 46,6 тис. – забрали на двох безпосередні організатори постачання син Ігор Гладковський (син екс-заступника секретаря РНБО) та його бізнес-партнер Віталій Жуков.

На той момент Букін очолював Укрспецекспорт, який займався закупівлею деталей. Чиновник нібито особисто замовляв товар у Гладковського-молодшого та його партнерів.

Журналісти стверджують, що чистий прибуток від тієї угоди сягав $300 тис.

У розслідуванні також йдеться, що Гладковському-старшому відраховували частку не лише зі згаданої закупівлі

Відзначимо, звільнення Порошенком Гладковського є по-суті політичним визнанням вини. Таким чином президент позбувається токсичних активів, які можуть зашкодити йому провести успішну виборчу кампанію. Про це заявив політолог Микола Давидюк.

Тим більше, що є ризики появи нової скандальної інформації. А "світлий образ" Порошенка за місяць до виборів треба зберегти.

Петро Олексійович вичекав тиждень. У його команді заміряли, чи можна буде обійтися без кадрового рішення, а тільки лише "проханням" самого Гладковського до НАБУ розслідувати цю справу.‡агрузка...