Поліція підозрює посадовців  Департаменту інфраструктури Харківської міської ради у привласненні бюджетних коштів за попередньою змовою з службовими особами TOB «CK СТС» під час реконструкції трамвайних колій в Харкові в 2015-2016 роках, передає Корупція.Інфо

Про це стало відомо з ухвали Київського районного суду м. Харкова, куди слідчі поліції за дозволом на доступ до документів в рамках кримінального провадження № 12016220000000633 від 07.06.2016.

Восени 2015 року Департамент уклав угоди з ТОВ «ВСП Констракшн» на ремонт трьох ділянок трамвайних колій по проспекту Московському загальною довжиною 500 м, або близько кілометра в одноколійному обчисленні. Вартість угод склала 80,17 млн грн.

Але в кінці квітня цього року Департамент уклав угоди на ремонт цих ділянок з іншою фірмою – ТОВ «СК СТС». Вартість угод зросла майже в півтора рази і склала 114,93 млн грн. Середня вартість ремонту колії склала близько 115 тис грн. за один погонний метр в одноколійному обчисленні.

У поліції відмічають, що їм невідомі причини зміни виконавця ремонту та стрімкого подорожчання робіт. Для встановлення можливих збитків експертами Харківського НДЕКЦ МВС України буде проведено експертизу.

Також встановлено, що отримані від міськради кошти «СК СТС» перерахувало на рахунки фірм з ознаками фіктивності: TOB «Тревіс групп», ТОВ «Глобал інвест груп» та ТОВ «Креденс лтд» і в подальшому привласнило.

В клопотанні до суду слідчий поліції просив надати йому доступ до тендерної документації Департаменту інфраструктури Харківської міськради, що містять інформацію про підготовку та укладання угод з ТОВ «ВСП Констракшн» та «СК СТС» щодо ремонту трамвайних колій. Але суддя відмовив в клопотанні, вказавши, що слідчий не надав необхідних доказів – суд отримав тільки дві копії рапорту поліцейського без дати та оголошення про результати торгів.

Нагадаємо, весною тендер Департаменту інфраструктури Харківської міськради о розіграли між собою ТОВ «СК СТС» та ТОВ «Макс білдінг», які до цього жодного разу не вигравала державних тендерів.

ТОВ «СК СТС» зі статутним капіталом 15 тис грн. зареєстровано у листопаді 2014 року. Фірма прописана у офісі 3-37Б по вул. Бакуліна, 11 у Харкові.

Засновниками вказані харків’яни Андрій Сукесов і Сергій Кудрявцев. Сукесов також відомий як директор ТОВ «Спецтехбудавто» Антона і Анатолія Палєїв.

Антон Палєй раніше був засновником ТОВ «СК СТС» замість Кудрявцева.

Палєй також відомий як директор ТОВ «ВСП Констракшн», яке у 2012-2015 роках виграло тендери на ремонт трамвайних колій та переїздів у Харкові на 386,74 млн грн. Компанія пов’язана з угрупування народного депутата Віктора Остапчука (екс-директор «Південної залізниці») та колишніми менедежерами з фірм Едуарда Ставицького та Юрія Іванющенка.

Відмітимо, що у квітні Департамент капітального будівництва Вінницької міськради замовив комунальному підприємству «Вінницька транспортна компанія» реконструкцію трамвайної колії на площі Гагаріна загальною довжиною 959 метрів у одноколійному обчисленні. Тобто у перерахунку на один метр вартість робіт становить 35 тис грн. – у три рази дешевше від харківської реконструкції.

ТОВ «Глобал інвест груп» зареєстроване в 2015 році на киянина Дмитра Левковського, того ж року в Вишневому Київської області було зареєстроване ТОВ  «Тревіс групп», засновником вказано харків’янина Андрія Вервейка. ТОВ «Креденс лтд» було засноване в Києві в кінці 2014 року, власником та керівником фірми вказаний Віктор Береговий.