У парламенті зареєстрували законопроект, який обмежує права громадян на мирні зібрання, передає Корупція.Інфо.

Впровадити схожі обмеження намагалися за часів диктатора Януковича. Та "драконівські" закони ще більше розбурхали Майдан. А от цього разу скандальний документ має всі шанси знайти підтримку у народних обранців, які прийшли до влади на хвилі Революції Гідності.

Згідно із новим законопроектом, заявку про проведення мітингу потрібно подавати не за добу, як було раніше, а за дві. Таким чином збільшуються шанси отримати судову заборону заходу.Ще одна новація – це заборона акції під час її проведення. Серед підстав – "порушення громадському порядку чи загроза національній безпеці".

Оцінку мирності акцій пропонують робити правоохоронцям на око. Достатньо одного провокатора, який кинеться у бійку – і все, акція закінчена. За таких обставин в поліції є право затримати порушників громадського спокою, або взятися за кийки.

На думку депутата Ігоря Луценка порушувати норму Конституції про можливість спонтанного зібрання громадян не можна. Нинішній парламент ухвалювати такий спецзакон не має морального права.

Основні автори законопроекту – голова комітету з прав людини Григорій Немиря та дружина генпрокурора депутат Ірина Луценко – пояснювати необхідність ухвалення спецзакону не квапляться.