сбу

Печерський райсуд засудив до 5 років в'язниці умовно полковника СБУ за передачу росіянам секретних відомостей про діяльність «Азовмаша».

Про це йдеться у вироку суду від 12 жовтня, пишуть Українські Новини, передає Корупція Інфо

Рішенням суду уродженця Севастополя визнали винним у тому, що він, перебуваючи на посаді заступника начальника управління контррозвідки Головного управління СБУ в Києві та області, передав третім особам секретні відомості і незаконно прослуховував телефонні розмови.

Згідно з текстом судового рішення, полковник СБУ в лютому 2015 отримав від заступника директора із зовнішньоекономічних зв'язків ТОВ «Рейлтрансхолдінг», з яким раніше проходив службу в органах безпеки і знаходився в товариських стосунках, пропозицію зібрати інформацію про фінансово-господарську діяльність «Азовмаша» за винагороду.

Зацікавленість вищевказаного російського підприємства викликана намірами монополізувати надалі галузь вагонобудування на територіях колишніх країн СНД шляхом проведення недобросовісних конкурентних дій.

Полковник СБУ, використовуючи оперативно-розшукові та контррозвідувальні можливості, зібрав необхідну інформацію і передав її електронною поштою замовнику з Росії.

Крім того, підсудний дав вказівки підлеглим прослуховувати телефони керівника «Азовмаша», мотивуючи це тим, що він нібито підозрюється у фінансуванні терористів на Донбасі.

Обвинувачений в суді повністю визнав свою провину. У зв'язку з цим суд засудив його 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном 3 роки.