На українців чекає низка пенсійних нововведень. Вже через декілька тижнів перерахують частину виплат, також триває поетапне підвищення вимог щодо стажу.

Головне:

-у липні декільком мільйонам українців перерахують пенсії;
-вимоги щодо стажу ростуть, збільшується число тих, хто не зможе вийти на заслужений відпочинок у 60 років;
-у наступному році українцям знову перерахують виплати, з урахуванням розміру інфляції і зростання зарплат.

Максимальні й мінімальні пенсії перерахують

Українці за законом мають право на пенсію розміром не нижче прожиткового мінімуму. Є й інша риса – максимальна виплата не може становити більше 10 мінімальних. З 1 липня максимальна виплата збільшиться на 670 грн, а мінімальна – всього на 67 грн. Якщо зараз пенсіонери отримують не менше 1497 грн, з наступного місяця виплата буде не менше 1564 грн.

Хто і скільки отримає:

Українці з мінімальними виплатами – до 67 грн. Згідно з даними Пенсійного фонду, в квітні 2019-го менше 1564 грн отримували майже 17% українців на заслуженому відпочинку, а це приблизно 2 млн осіб. Усі вони можуть розраховувати на надбавку.

Також, якщо українці з мінімальною пенсією мають повний стаж (для жінок – 30, для чоловіків – 35 років), вони мають право і на надбавку в розмірі не менше 1% прожиткового мінімуму. Якщо зараз, наприклад, жінка із 40 роками стажу й мінімальною пенсією може отримувати надбавку в розмірі 149,7 грн, то після першого липня – 156,4 грн.

Українці з максимальними пенсіями – до 670 грн. Зараз такі виплати отримують не більше 1,9% від загальної кількості пенсіонерів. Якщо до липня це 14,9 тис. грн, то після – 15,6 тис. грн. Найчастіше це ті, хто вийшов на заслужений відпочинок зі спеціальними правами. Наприклад, народні депутати, судді й т. д.

Ще один шанс отримувати максимальну пенсію – мати білу високу заробітну плату. Наприклад, маючи 35 років стажу, заробляти потрібно нині приблизно в 8 разів більше від середнього заробітку, з якого сплачується внесок до Пенсійного фонду. Це приблизно 64 тис. грн. Тобто, за білої зарплати 64 тис. грн, до липня можна претендувати на пенсію в розмірі 14,9 тис. грн, а після – 15,6 тис. грн.

Як повідомлялося, у 2019-му на пенсію в 60 років можуть вийти ті, хто має від 26 років стажу, в 63 роки – від 16 до 26 років стажу. Щоб вийти на заслужений відпочинок у 65 років, потрібно мати 15 років стажу.

Щорічно такі вимоги будуть підвищувати на 12 місяців до тих пір, поки на пенсію в 60 років будуть виходити тільки ті, у кого не менше 35 років стажу.