1

Екстрадиція української льотчиці Надії Савченко на Україну відбудеться не раніше кінця літа. Про це заявив адвокат українки Микола Полозов, передає Корупція.Інфо.

За його словами, у п'ятницю, 29 квітня адвокат планує оформити пакет документів для передачі льотчиці на Україну.

"За конвенцією про видачу Мін'юст запитуючої сторони направляє до запитуваної стороні пакет документів. Запитувана сторона зобов'язана з'ясувати у екстрадованої особи, чи згідна вона їхати, чи не загрожує їй що-небудь в цій країні. Ці документи вона повинна заповнити. Завтра прилечу в Ростов, поїду до неї, ми все запишемо, віддамо", – розповів він.

Полозов підкреслив, що дана процедура займає мінімум півроку в звичайному режимі, однак у справі Савченко "процедура буде проходити в прискореному режимі".

"Коли вона (Савченко — ред.) підпише ці документи, вони передаються в Мін'юст, Мін'юст направляє їх до суду за місцем відбування нею покарання, зараз це СІЗО N3 міста Новочеркаськ. Суд повинен прийняти рішення. Плюс вони повинні отримати від України визнання вироку", – зазначив адвокат українки.

При цьому, Полозов нагадав, що з російськими ГРУшниками Єрофеєвим і Александровим відбуватиметься така ж процедура.

"А вирок Єрофеєву і Александрову ще не набув чинності. Він вступає в силу тільки 25 травня. І з ним така ж процедура. Тому ми можемо говорити, що десь до кінця літа завершиться процедура екстрадиції", – пояснив він.