Маршал Сейму Польщі Марек Кухцинский, виступаючи у Трускавці на Форумі регіонального розвитку, оголосив про те, що на майбутньому економічному форумі в Криниці-Здруй (Польща) представники його країни мають намір запропонувати створити Міжпарламентську Асамблею держав "Вишеградської четвірки" (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) та двох сусідніх країн Карпатського регіону – Румунії і України, повідомляє Інтерфакс-Україна, повідомляє Корупція.Інфо

"Ми хочемо запропонувати нашим партнерам Чехії та Угорщини створити спільну асамблею з участю України, Румунії та членів"Четвірки", – сказав він.

Кухцинский зазначив, що обговорення цього питання, можливо, почнеться ще до форуму, запланованого на вересень цього року – вже в липні.

Карпатські країни повинні зміцнювати співробітництво в цілях розвитку інфраструктури та покращення економічної ситуації в регіоні, заявив він.

На його думку, Україні необхідно збільшити кількість контрольно-пропускних пунктів на кордоні з країнами ЄС."На даний момент співпраця між державами Карпатського регіону дуже слабо. Ми поставили перед собою мету – збільшити кількість пунктів пропуску та вдосконалити інфраструктуру на кордонах між Україною і Словаччиною, Україною і Румунією, Україною та Польщею", – сказав Кухцинский.

Спікер польського Сейму нагадав, що з 1 липня 2016 року, Польща стає президентом Вишеградської групи. Голова Верховної Ради України Андрій Парубій після двосторонньої зустрічі з Кухцинским підтвердив серйозну можливість розширення кооперації між Карпатськими країнами.

"Ми згодні в тому, що існують великі можливості для зміцнення нашого міжрегіонального співробітництва. Ми бачимо значний потенціал в економіці, транспортній сфері та сфері забезпечення безпеки", – сказав Парубій.

25-й, ювілейний Економічний форум у польському місті Криниця-Здруй, як очікується, відбудеться з 8 по 10 вересня.

У події візьмуть участь близько 3000 делегатів з Європи, Центральної Азії та США.