Аналітики пояснюють, що у відносинах з Україною Ярослав Качиньський робить і буде робити акцент на минуле, тому що не може не рахуватися з думкою свого правого електорату

Експерти оцінили вплив неформального лідера Польщі та голови партії "Право і справедливість" Ярослава Качиньського, передає Корупція.Інфо

Польські аналітики кажуть, що у відносинах з Україною Качиньський робить і буде робити сильний акцент на питаннях історії.

Польський оглядач Павло Решка говорить, що велике значення історії в сьогоденні польсько-українського діалогу – це не в останню чергу результат польсько-українських відносин часів президентства Віктора Ющенка та Леха Качинського. Політики дружили і нібито домовилися, що не будуть приймати будь-яких рішень, які можуть завдати шкоди політичній кар'єрі колеги. Решка стверджує, що 7 років тому брати Качиньські образилися на тодішнього президента України Ющенка, коли той несподівано для них присвоїв звання Героя України Степану Бандері. Таке рішення Ющенко, можливо, завдало удару авторитету Леха Качинського в Польщі, який був сильно розчарований вчинком свого українського друга. "Це привело до неймовірної критиці Леха Качиньського з боку правих. Вони говорили, що Качиньський зрадник, жертви Волині вимагають правди. Це в свою чергу залишило глибокий слід в політиці "Права і справедливості" по відношенню до України", – пояснив Павло Решка.

Професор-політолог Антоній Дудек пояснює, що у відносинах з Україною Ярослав Качиньський робить і буде робити упор на минуле, тому що не може не рахуватися з думкою свого правого електорату, який надає велике значення історичних питань. "Качинський повинен враховувати їх очікування і вразливість, щоб, з одного боку, тамувати антиукраїнські настрої в цих середовищах, а з іншого – не втратити їхню підтримку", – зазначив політолог.

Подібної думки дотримується і Павло Решка: "Ярослав Качиньський був на Майдані, він однозначно підтримує прагнення України демократизуватися і інтегруватися в ЄС і НАТО. Але над ставленням Ярослава Качиньського і його партії в Україні висить так сказати минулого тінь, тінь Волині".