zanussi_weburg_net

Польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі в ефірі Росії Russia Today розкритикував політику Путіна і назвав Росію відсталою на 50 років

Розмова з Зануссі відбвалася в ефірі програми "World's Apart", повідомляє Корупція.Інфо  з посиланням "Gazeta Wyborcza".

Знімальна група російських пропагандистів приїхала додому до режисера в гміні Ізабелін. Спочатку розмова стосувалася теми відображення вигадки і правди в кіномистецтві, але дуже швидко скотилася до політичних тем. Напруга в діалозі з'явилося після того, як журналістка російського телеканалу Оксана Бойко порівняла Зануссі з Володимиром Путіним. Польський кінорежисер сказав про необхідність критично ставитися до певної інформації і у відповідь почув, що схожий на російського президента.

"Є людина, яка розділяє ваше захоплення дисципліною і самоконтролем. Я кажу про президента Путіна, хоча може це вас здивує, тому що ви часто критикуєте політику нашого президента", – сказала раптом Бойко. Зануссі здивувався, але російська журналістка продовжила говорити про його "схожості" з Путіним: "Ви говорили, що лідер повинен вести за собою маси, а не йти за ними. У цьому ви також схожі на президента".

"Путін веде суспільство так, як повинен, він не бере на себе виклики сучасності. Я б хотів би побачити лідера, який буде здатний змінити спосіб мислення росіян. Котрий критично подивиться на російську історію і дасть відповідь на питання, чому Росія не супердержава. У 1914 році ваша країна відставала від розвинених країн на 50 років. І сьогодні та ж ситуація. Минуле століття було витрачено в пусту. Я не росіянин і не можу вам давати поради, але Росії потрібна дуже серйозна згуртованість ", – сказав Зануссі.

Російська журналістка спробувала сперечатися з польським режисером і почала доводити йому, що в Росія сьогодні розвинулася і в кращому стані, ніж була 20 років тому.

"Європа не стояла на місці і просунулася вперед. Розрив між Росією і Заходом залишився таким, як був", – заперечив Зануссі. Але його співрозмовниця не припинила сперечатися і згадала про наплив біженців, з яким Європа ледве справляється. І в цьому питанні стан речей в Росії значно краще.

"Чомусь немає іммігрантів, які хотіли б жити в Росії. Ну може хіба з Таджикистану", – відповів польський режисер.

Він також скористався моментом, щоб покритикувати жорстоку зовнішню політику Росії, зокрема її військову авантюру в Україні. Зануссі застеріг, що розв'язання війн в сусідніх країнах, пояснюючи це "захистом російських меншин", дуже небезпечна справа, яке може бумерангом обернутися проти самої ж Росії. Режисер нагадав про велику кількість китайців, що проживають в Сибіру. Чи повинен Китай все ж таки повинен нагадати вам про Сибіру?",- запитав Кшиштоф Зануссі.