Черговий ставленик Порошенка втратив свою посаду.

Як стало відомо, скандально відомий колишній охоронець Порошенка генерал-лейтенант Юрій Федоров відправлений у відставку з посади заступника голови Головного управління розвідки Міноборони України.

Як говорилося в офіційному документі, з посади Федоров був звільнений за наказом голови Міноборони Степана Полторака. Також це клопотання було підписано з боку ГУР Василя Бурби.

Колишній глава Служби безпеки президента п'ятого президента України Петра Порошенка Юрій Федоров звільнений з посади заступника начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони, повідомив журналіст Юрій Бутусов із посиланням на власні джерела.

Таким чином, Федоров обіймав посаду в ГУР близько місяця.

"Федоров є рекордсменом – він швидше за всіх в Україні отримав звання генерал-лейтенанта військової розвідки, і швидше за всіх був звільнений з посади заступника начальника ГУР", – написав Бутусов на своїй сторінці в Facebook у п'ятницю ввечері, 7 червня.

3 травня Порошенко звільнив Федорова з посади голови служби безпеки президента Управління державної охорони, а потім призначив його заступником начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони. 13 травня президент підписав указ про присвоєння колишньому начальнику своєї охорони чергового військового звання. Цей указ засекречений, так як стосується співробітника військової розвідки.

Відзначимо, що в останні тижні своєї президентської каденції Петро Порошенко підписав серію указів про кадрові призначення, присвоєння звань та вручення державних нагород, що викликало шквал критики зі сторони як прихильників так і опонентів.

Окрім того, 9 травня президент України Петро Порошенко присвоїв главі Служби безпеки України Василю Грицаку звання Героя України.

А Напередодні Порошенко підписав указ про присвоєння заступнику начальника Головного управління СБУ з боротьби з корупцією і організованою злочинністю полковнику Сергію Коваленку військового звання генерал-майора.

Також, наприкінці квітня президент без подання голови МВС Арсена Авакова присвоїв звання генерал-полковника голові Державної прикордонної служби України Петру Цигикалу.

Проте ноовобраний президент Володимир Зеленський, відмінив, вже декілька скандальних указів, Петра Порошенка, як зазначають інсайдери, на черзі і інші.