Вчора вночі у Львові помер соліст Львівської опери Роман Вітошинський. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив його колега Олег Лихач.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook колега Романа Зеноновича Олег Лихач.

"Ранішній дзвінок… Тривожне передчуття… Сьогодні вночі пішов у засвіти Роман Вітошинський… Неперевершений артист, педагог, людина, людина з великим і добрим серцем", – написав артист.

Йому було 78 років. Роман Вітошинський народився 7 листопада 1940 року на Тернопільщині. Закінчив Львівську музичну академію та став її викладачем. Згодом почав працювати у Львівському оперному театрі. Як його соліст гастролював у Польщі, Німеччині, Франції, Канаді та інших країнах.

Він закінчив Львівську музичну академію та став її викладачем. А за рік до того, у 1968, почав працювати у Львівському оперному театрі. У 1990 році він отримав звання «народний артист України».

Пан Вітошинський володів ліричним тенором. Його основними партіями були Альфред, Герцог («Травіата», «Ріголетто» Дж. Верді), Надір («Шукачі перлів» Ж. Бізе), Рудольф («Богема» Дж. Пуччіні), Альфред («Летюча миша» Й. Штрауса), Альмавіва («Севільський цирульник» Дж. Россіні).