Президент Володимир Зеленський висловив співчуття у зв’язку зі смертю принца Філіпа, чоловіка королеви Великої Британії Єлизавети ІІ.

Про це глава держави зазначив на своїй сторінці у Твіттері.

“Глибокі співчуття королівській родині. Непоправна втрата для британського народу. Україна сумує разом з Великою Британією. Принц Філіп прожив велике життя, щоб служити своєму народові та бути прикладом для майбутніх поколінь”, – написав Зеленський.

Нагадаємо, 9 квітня в Букінгемському палаці оголосили, що помер чоловік британської королеви Єлизавети ІІ 99-річний принц Філіп.

Йому було 99 років.

Про це повідомляє прес-служба Букінгемського палацу.

Принц Філіп помер сьогодні вранці у Віндзорському замку.

“З глибокою скорботою Її Величність Королева оголосила про смерть свого коханого чоловіка, Його Королівської Високості принца Філіпа, герцога Единбурзького. Його Королівська Високість мирно помер сьогодні вранці в Віндзорському замку”, – йдеться в повідомленні.

Герцог Единбурзький не дожив до свого 100-річчя два місяці.

Біографія

Принц Філіп народився в 1921 році на грецькому острові Корфу. Його дід, Георг I, був королем Греції. З народження йому було присвоєно титул принца Грецького і Данський. Незабаром сім’ї принца Філіпа довелося покинути Грецію, після чого родина оселилася в Парижі.

Філіп навчався в Королівському військово-морському коледжі в Дартмуті, де отримав звання мічмана, а потім взяв участь у Другій світовій війні.

Зі своєю дружиною принц Філіп познайомився в 1939 році. Тоді йому було 18 років, а принцесі Єлизаветі – 13. Вони одружилися в 1947 році. У шлюбі В них народилося четверо дітей: принц Чарльз, принцеса Анна, принци Ендрю і Едвард.

У 2017 році подружжя відзначили 70-ту річницю з дня весілля. Цей королівський шлюб став найдовшим у світовій історії.

Філіп, бувши чоловіком королеви Єлизавети II, носив титул принца-консорта.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.