Південноафриканський співак Джонатан Клегг помер в Йоганнесбурзі. Про це повідомляє Associated Press.

Музикант помер в оточенні родини у себе вдома. Йому було 66 років. Причина смерті не уточнюється. У 2015 році у Клегга діагностували рак підшлункової залози.

Клегг народився в Великобританії в 1953-му. Після розлучення його батьків він і його мати переїхали в Південно-Африканську Республіку. Тоді йому було шість років.

У 1969 році Клегг сформував групу Juluka, один з перших колективів країни, в якому виступали представники різних рас. Музикант виступав проти політики апартеїду, тексти його пісень носили політичний характер. За його діяльність Клегга прозвали «білим зулусом», а правоохоронні органи ПАР неодноразово затримували його та інших членів колективу, зриваючи концерти.

Juluka, в якій Клегг виступав в якості вокаліста і гітариста, гастролювала по Європі, США і Канаді, в її дискографії вісім студійних альбомів. Група розпалася в 1985 році. Після цього Клегг сформував новий музичний колектив Savuka, який проіснував до 1994 року.

З'явився в ряді телесеріалів. Пісні Клегга звучать, зокрема, в "Людині дощу" Левінсона, "Джорджі з джунглів", та у третьому фільмі "Король Лев".