Сьогодні, 9 серпня, на 86-му році життя відійшов у вічність дисидент, багатолітній політв`язень Ярема Ткачук, мешканець с. Поповичі Мостиського району Львівщини.


Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА, передає Корупція Інфо

Ярема Ткачук – автор численних статей, листівок, книжки спогадів «Буревії», за яку йому у 2007 році вручили Міжнародну літературну премію Фундації родини Воскобійників у жанрі мемуаристики. Окрім книжки «Буревії», видав книжки «Провидіння», «Закайдована Україна», Лицарі залізної остроги».

Нагороджений Почесною відзнакою «Хрест Звитяги» та ювілейною медаллю Президента України «25 років незалежності України».

Популярне: 700 гривень для кожного: Хто з українців і за що може отримати премію від держави

Нагадаємо, вкінці липня помер письменник і дисидент Володимир Войнович помер у віці 85 років. 

За словами його друзів, причиною смерті став серцевий напад.

В кінці 1960-х Войнович брав активну участь в русі за права людини. У 1980 році його позбавили громадянства СРСР і вислали зі Спілки за його твори. На батьківщину він зміг повернутися лише через 10 років.

На початку 2000-х Володимир Войнович виступав проти війни в Чечні, а в останні роки підтримував російських і українських політв'язнів в РФ.

Найвідоміші твори Войновича – антиутопія "Москва 2042", повісті "Иванькиада" і "Монументальна пропаганда". Його роман "Життя і незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна" двічі екранізували.