Черговий лікар поставила невірний діагноз жінці, через що вона не отримала належної медичної допомоги і померла.

Про це пише depo Харків з посиланням на прес-службу прокуратури Харківської області.

За даними відомства, Вовчанський відділ Чугуївської місцевої прокуратури направив до суду обвинувальний акт стосовно лікаря центральної райлікарні за ч. 1 ст. 140 КК України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого та несумлінного до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для хворого).

Як розповів перший заступник керівника місцевої прокуратури Іван Єна, подія трапилася у листопаді 2015 року. 52-річна лікарка чергувала у відділенні екстреної медичної допомоги, коли до закладу “швидкою” доправили 66-річну жінку. Медпрацівник діагностувала у неї правобічну пневмонію, ішемічну хворобу серця та стенокардію і призначила лікування.

Однак наступного дня хвора померла. Як з’ясувалося, причиною смерті став гострий інфаркт міокарда.

Популярне: Яблучний Спас 19 серпня: Чого не варто робити в цей день, щоб не накликати на себе горе

За результатами проведених експертиз, у тому числі згідно з даними електрокардіограм, зроблених у перші години після звернення хворої до лікарні, виявилося, що черговий лікар поставила невірний діагноз жінці, через що вона не отримала належної медичної допомоги і згодом померла.

Санкція статті передбачає позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий термін.
 
Нагадаємо, лікарі борються за життя дитини у Запоріжжі.