В лютому українців чекають п’ять фінансових нововведень: тарифи зростуть, зарплати підвищать.

Сьомого лютого набирає чинності новий закон «Про валюту і валютні операції», прийнятий 2018 року. Він має суттєво спростити життя звичайним українцям та компаніям, скасувавши валютний контроль для більш ніж 40% операцій. З’явиться можливість змінювати валюту в банківських додатках та банкоматах. Зникає також валютний контроль для операцій з купівлі на переказу валюти на суму до 150 тисяч грн, а реєструвати в НБУ залучені з закордону кредити – більше непотрібно, передає Politeka.


Українці отримають нові платіжки за електроенергію. Хоч тариф і залишиться незмінним цього разу, але в квитанціях буде два рядки. Перша частина грошей направлятиметься до постачальника електроенергії, а друга – до оператора системи розподілу.
 
Також з 22 лютого не можна буде оформити за пільговим тарифом автомобілі з іноземною реєстрацією, після цього доведеться платити акциз повністю.

В лютому значно зростуть зарплати українських військових. Ініціатива щодо збільшення виплат солдатам відображена в Бюджеті-2019. Цього року оклади військовослужбовців збільшаться на 30%, і мінімальна зарплатня становитиме 10 тисяч гривень на місяць.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Крім того у лютому більшість провайдерів підвищать тарифи на інтернет, як мінімум на 15-20%. «Київстар» попередив абонентів про подорожчання з 120 до 155 грн з 1 лютого. Нагадаємо, що з нового року в Україні подорожчав мобільний зв’язок. Мобільні оператори скасували ряд дешевих тарифів та перевели своїх абонентів на більш дороги пакети послуг. Серед причин подорожчання називають підвищення вартості оренди для інтернет-провайдерів та необхідність оновлення обладнання.