Нові подробиці призначення Михайла Саакашвілі до влади. Він мало не став главою МВС замість Авакова. Як повідомляють наші інсайдери, пост віце-прем’єра з питань реформ, який обговорювали останній місяць – це далеко не все, про що вели переговори з Саакашвілі, про це написав екс-нардеп Сергій Лещенко в своєму телеграмі, поділившись великою власною, авторською статтею.

Так, в кінці минулого року тодішній прем’єр Олексій Гончарук розглядав Саакашвілі на посаду … міністра внутрішніх справ. Більш того, Гончарук навіть провів співбесіду з претендентом на голови Нацполіції, який би міг очолити відомство в разі керівництва Саакашвілі МВС.

Відбувалося це, коли під Арсеном Аваковим хиталося крісло міністра. Він кілька разів погрожував піти – коли його збиралися позбавити впливу на Національну гвардію і коли планували призначити нелояльних Авакову керівників Нацполіціі.

Однак він в черговий раз вистояв, а Гончарук тільки розлютив голову МВС. І в зручний момент, коли Гончарук виявився ослаблений через скандал з прослуховуванням, всесильний Аваков підштовхнув його в прірву.

Сам же Саакашвілі заявляв, що конфліктувати з Аваковим не буде, проте як пишуть експерти в це мало віриться. Аваков це гравець, який також боїться Саакашвілі.

Окрім того, багатьом не подобаються останні заяви Саакашвілі, зокрема рішалам бізнеесу.

Сам Саакашвілі зазначив, що бізнес в Україні необхідно позбавити від бюрократичного тиску.

«На першому етапі, що треба зробити, — це звільнити бізнес від адміністративного тиску. Бізнес треба звільнити від дурної регуляції», — сказав Саакашвілі в ефірі телеканалу «1 + 1».

Що стосується медичної реформи на Україні, яка засвідчила свою неефективність під час поширення коронавірусу, Саакашвілі зазначив, що система підлягає повній зміні. «У медичній сфері треба змінювати всю систему», — сказав Саакашвілі.

Голова виконкому реформ розповів, що його кабінет буде перебувати в офісі президента України на вулиці Банковій.

Також, варто зазначити, що Саакашвілі закликав усіх бажаючих приєднатися до “команди реформаторів”, заповнити анкету до 23:00 18 травня 2020 року, адже уже з 19 травня почнуться співбесіди з потенційними кандидатами на посади.

Серед обов‘язкових критеріїв до кандидатів у Саакашвілі вказують:

володіння англійською мовою на рівні вище середнього або вільне володіння;
досвід роботи за спеціальністю від 5-ти років;
наявність рекомендації з попереднього місця роботи;
запис короткого відео у цій формі.
Натомість у Раді реформ пропонують: “цікаву роботу, ринковий рівень заробітньої плати, офіс у центрі Києва і можливість швидкого професійного росту”.