Керівник політичних програм Українського інституту майбутнього Юрій Романенко відреагував на ракетні обстріли з території Білорусі у День Незалежності України.
“Чотири ракети запустили із Білорусі. Я думаю, що нам уже час пускати 4 ракети з НПЗ у Мозирі та Пінську. На кожен приліт з Білорусі безпосередньо кидати відповіді щодо їхньої стратегічної інфраструктури. Потім заводом калійних добрив у Гомелі. Просто Лукашенко має чітко розуміти, що коли люди з прокльонами розбігатимуться під ракетними ударами по стратегічній інфраструктурі, то звинувачувати в цьому він має лише себе”, зазначив він.
Якщо Україна завдаватиме ракетних ударів по Білорусі, то це не буде оголошення війни.
“Дивіться, з їхньої території прилетіло, на їхню територію повернулося. Де тут оголошення війни? Лукашенко ж не вважає, що перебуває у стані війни з Україною. Так і ми не рахуємо”, – додав він.
Ось наприклад, летить винищувач із ракетою класу «повітря-земля» з Барановичів з метою запустити ракету по Луцьку чи Шепетівці. Аж раптом цей винищувач збивається нашою ППО над Білоруссю. Чи це війна? Ні звичайно. Це нещасний випадок. Бавовна. Ну чи що вони там вигадають. Прилетіла ракета до Мозиря. Аналогічно. Порушення техніки безпеки. І щоразу Україна має робити заяву про мир, як це робить лицемірний вусатий тарган.
А що ви думаєте про це? Чи варто завдавати ударів у відповідь по території Білорусі? Пишіть свої думки у коментарях. А ми продовжуємо.
Не виключено й те, що війна перенесеться не тільки з ракетними ударами на територію Російської Федерації.
Український політолог Володимир Фесенко вважає, що існує два головні варіанти розвитку російсько-української війни в найближчому майбутньому.
Якщо Україна отримає достатню кількість зброї та боєприпасів, то ми посилимо тиск на Росію і вичавлюватимемо росіян з нашої території крок за кроком. Але якщо військова допомога з боку Заходу виявиться недостатньою, то можливо стагнація, зависання.
“Для нас у будь-якому випадку немає іншого виходу, як захищатися і давати відсіч російській агресії, а ось для Путіна є потенційні ризики, тому що переведення війни в ширші масштаби фактично означатиме, що війна перенесеться на територію самої Росії. Вона залучить до себе. більше росіян, а це може посилити невдоволення та внутрішні суперечності в російському суспільстві. Рейтинги почнуть падати, а для Путіна це завжди дуже важливо”, – пояснив Фесенко. Крім того, політолог зазначив, що стагнація теж може зіграти не на руку російському президенту, адже “спецоперація”, яка затягнулася, робитиме його становище все більш хитким не тільки на фронті, а й у самій Росії. “Так що найближчі півроку будуть важкими, складними. Про це всі говорять. На нас чекає важка зима. І нам ще раз доведеться виявити терпіння, витримку, стійкість, мужність. Але ми не маємо іншого виходу, тому нам потрібно вистояти”, – резюмував Володимир. Фесенко.
При цьому, оскільки Україна фактично залежна у своєму успіху від західної зброї, важливо, аби міжнародні партнери схвалювали її використання по стратегічних цілях, зокрема на території Росії, Білорусі та тимчасово окупованих територій України.
Зокрема, перші такі сигнали схвалення Україна вже отримала. Адміністрація президента США Джо Байдена не виступає проти ударів української армії по цілях РФ у тимчасово окупованому Криму західною зброєю. Наразі йде мова про цілі, знищення яких допомогло б деокупувати незаконно зайняти РФ території.
“Звичайно, ми не вибираємо цілі, і все, що ми надали, призначено для цілей самооборони. Будь-яка ціль, яку вони вирішать переслідувати на суверенній українській землі, за визначенням є самообороною”, – сказав він.