Російські загарбники масово втікають з Лиману через оточення, водночас це є історичним шансом помститися за Іловайськ

Наразі спостерігається масова втеча російської армії з міста Лимана, яке опинилося в оточенні ЗСУ. Утримати стратегічний напрямок не вдалося.

Інформацією поділився у Facebook український воєнкор Юрій Бутусов уранці 30 вересня.

“Російські війська тікають із Лимана. Для прикриття виставлені заслони”, – розповів журналіст. Він додав, що окупантів переводять на новий рубіж оборони. За задумом росіян, він має проходити трасою Р-66 від Сватового до Кремінної.

“Тепер питання: чи вдасться їхнім підрозділам у місті врятуватися, навіть якщо вони кинули важке озброєння. Утримати місто противник не має жодних шансів, звільнення відбудеться найближчим часом. Зараз вони намагатимуться врятувати свої найбоєздатніші підрозділи, які тримали оборону”, – повідомив журналіст.

Відомо, що ділянку поблизу Лимана утримувала 20-та загальновійськова армія ЗС РФ. Вона зазнала нищівної поразки.

“Армія РФ виявилася нездатною утримати Лиманський район Донецької області, яку Путін сьогодні має намір приєднати”, – констатував Бутусов. Варто зазначити, що Кремль та Міноборони РФ мовчать про катастрофу під Лиманом. Про неї лише в паніці пишуть російські пропагандистські Z-канали. На цьому напрямі склався повноцінний котел.

Власне журналіст також зазначає, що оточення окупантів під Лиманом може бути помстою за Іловайськ

“Українці можуть помститися за Іловайськ у багаторазовому розмірі”, – зазначив Бутусов. Він уточнив, що російське командування за наказом Кремля вимагало від солдатів будь-якою ціною відстояти цей стратегічний напрямок, ігноруючи загрозу оточення. Однак зупинити контрнаступ ЗСУ це не допомогло, що вилилося для росіян у повноцінну катастрофу.

“Чому не відводять лиманське угруповання? Не здивуюся, якщо там хаос і просто не можуть організувати відведення. Там не зовсім ЗС РФ, а зоопарк. Цілком імовірно, права рука не розуміє, що робить ліва, і які взагалі плани”, – висловився з цього приводу офіцер Армії оборони Ізраїлю, інструктор ЗСУ Ігаль Левін. .

Відомо, що ЗСУ взяли під вогневий контроль трасу Кремінна – Лиман, тобто основний шлях постачання Лиманського угруповання було перерізано.

“Розгром росіян у “котлі” став неминучим, питання лише в його масштабах. І вельми символічно, що це стало очевидним саме в той день, коли Росія збирається приєднувати Донбас. Путін збирається на словах приєднати те, що він не здатний утримати силою зброї” , – розповів Бутусов.

До того ж, він нагадав, що у 2014 році окупаційна армія РФ загнала українські сили у “котел” в Іловайську. Українських військових росіяни цинічно обстріляли у зеленому коридорі після того, як дали гарантії безпеки.

Тоді загинули 270 військовослужбовців ЗСУ. Тепер окупантів наздогнала карма. Бутусов висловив сподівання, що противнику не вдасться вискочити з пастки.

“Ми отримали історичний шанс за війну покарати ворога… Великих втрат у техніці та озброєнні росіянам вже не уникнути, але важливо не дати вискочити з “котла” оточеним”, – заявив журналіст.

Загалом, зазначив Бутусов, лиманський “котел” є дуже перспективним. Знищення російського угруповання, яке орудувало на цьому напрямку, матиме вибуховий інформаційно-політичний ефект.

Крім того, такий успіх ЗСУ обернеться для росіян дуже серйозною діркою в обороні, через яку вони не зможуть тривалий час тримати район Сватове – Кремінна.

До всього: Бутусов прогнозує нову масову втечу російських військ, подібну до тієї, яку спостерігав світ при обвалі Харківського фронту. “У Росії немає військ, рівних українським “Азову” та морпіхам, вони не здатні довго оборонятися в оточенні”, – підсумував журналіст.