af0bb0b4b52aa5901ae798ba25bcf7e11460880017

З неділі служби охорони здоров’я в 155 країнах світу переходять на використання нової вакцини проти поліомієліту. За цим будуть спостерігати тисячі фахівців протягом наступних двох тижнів.

Зазначається, що зміна стосується головним чином країн, які розвиваються, проте стосується і більш багатих держав, таких як Росія і Мексика.

Нова версія вакцини більше не буде включати в себе ослаблений варіант 2-го типу вірусу поліомієліту, який був ліквідований в 1999 році, і буде захищати від двох штамів вірусу – типи 1 і 3.

В американському Центрі з контролю і профілактики захворювань пояснили, що існуюча вакцина містить живий ослаблений вірус, що відноситься до трьох типів поліомієліту. Проте, другий компонент не потрібен, оскільки він більше не зустрічається у світі.

За словами лікаря Стівена Кочі, у дуже рідкісних випадках вакцина може мутувати у форму циркулюючого вірусу вакцинного походження, тому видалення 2-го типу вакцини прибирає цей ризик і гарантує, що буде використовуватися вакцина, яка працює краще з кожним разом. Вакцина, як і раніше, буде у вигляді крапель, тому медичним працівникам не потрібні нові тренування.