Масова бійня накрила країну з головою.

Вже п’ятий день у Ірані тривають бензинові протести.

Починаючи з 15 листопада, коли місцева влада оголосила, про підвищення цін на бензин на цілих на 50% (до 15 тисяч ріалів ($0,12) за літр), люди просто знавісніли й вийшли на вулиці з метою домогтися справедливості.

Більшість міст країни охопили масштабні протести, за останніми даними силовики і мітингувальники не раз «зчіплялися», у результаті чого близько 3 тисяч людей отримали поранення різного ступеню тяжкості. Але окрім того, близько двох сотень людей загинули.

Наразі відомо, що влада ізолює населення – у країні повністю відключено Інтернет. Точної інформації про загиблих немає, можливо, їх число вже перевалило за 200. Зокрема у Керманшах сталася жахлива стрілянина, що забрала чимало життів.Статистика щодо протестів – просто вражаюча:

«Бунтують у ста містах країни. У вогні більше 100 банків і півсотні великів магазинів, у тому числі й продовольчих», – пише місцеве й відоме на увесь світ «Fars». Поліція затримала й арештувала у загальній кількості більше однієї тисячі чоловік.

Так окрім підвищення цін, було введено «квоти на купівлю бензину» – 60 літрів на місяць. Якщо перевищити квоти, ціна зросте до 30 тисяч ріалів ($0,24) за літр. Для місцевого населення такі порядки стали справжнісіньким «ударом нижче поясу». Як відомо, Іран вимушений імпортувати бензин – це все з урахуванням того, що країна володіє одним з найбільших запасів нафти у світі – у відповідних масштабах переробки нафти.