Лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко публічно звернувся до ректора Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Василя Тація із закликом назвати причину відмови надати приміщення для заходу за участю музиканта і громадського діяча Святослава Вакарчука. 

Політик підкреслив, що відсутність коментарів з боку адміністрації вузу завдасть серйозного удару по її репутації.

"Прошу оприлюднити Вашу особисту оцінку того, що сталося. Якщо відмова Святославу Вакарчуку викликана наявним або ймовірним тиском на керівництво університету з боку влади, то, прошу Вас, не мовчіть – відкрито повідомте про це громадськості", – йдеться у відкритому листі Гриценка, опублікованому на сторінці політика в Facebook ввечері у четвер, 25 жовтня.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Політик додав, що інцидент з Вакарчуком в Харкові багатьма був сприйнятий як повернення до "не найкращих часів нашої історії".

"Тимчасово, коли на догоду або за прямою вказівкою влади перед її політичними опонентами закривалися двері інституцій, які за своєю суттю і за законом повинні бути незалежними і вільними", – пояснив Гриценко.

Лідер "Громадянської позиції" вказав на дедалі частіші випадки спроб адміністративного тиску на членів партії і спроби зриву заходів за участю опозиційних політиків.

"Зараз дійсно опозиційним політикам, в тому числі і мені, закритий доступ до засобів масової інформації, що контролюються владою і олігархами, які підтримують нинішній режим … Переконаний, що в умовах повзучої ревізії нинішньою владою. досягнень Революції Гідності, українські університети повинні бути неприступними фортецями стояти на захисті вільної думки, прав і свобод громадян. Цю позицію поділяють більшість наших вчених ", – підкреслив Гриценко.

Нагадаємо, раніше Вакарчук поскаржився на раптову відміну виступу в Харкові

Він розмістив відеозвернення, в якому пояснює, що керівництво Харківської національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого раптово відмовився від раніше погодженої зустрічі Вакарчука з представниками юридичної спільноти міста і всіма зацікавленими харків'янами.