Кримінальне провадження щодо убитого "глави" терористичної "ДНР" Олександра Захарченко буде закрито.

Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко під час відвідин КПВВ "Гнутове".

"Буде прийнято процесуальне рішення в кримінальному провадженні. Я думаю, що ми зробимо це швидко і з відчуттям, що покарання знайшло злочинця", – підкреслив глава ГПУ.

Більшість українців, назвали таку заяву піарною, зазначивши що в нас достатньо кримінальних справ серед політиків в Раді, про які прокуратура воліє мовчати. Подвигом було б те, якби прокуратура і СБУ, затримали  Захарченка і віддали б тут людям на суд, матерям загиблих бійців, дружинам, синам – зазначають коментатори.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

Окрім того, відреагувала і міжнародна спільнота. Те, що відбулося ,31 серпня, а саме вбивство ватажка терористичної організації "ДНР" Олександра Захарченко в окупованому РФ Донецьку, ні в якому разі не повинно якось вплинути на реалізацію Мінських угод і продовження переговорного процесу, заявив в понеділок, 3 вересня, представник німецького уряду Штеффен Зайберт.

"Ми закликаємо всі сторони до подальшої конструктивного участі в переговорах. Зараз дійсно дуже важливо уникнути ескалації", – зазначив він, додавши, що федеральний уряд Німеччини продовжить виконувати свої зобов'язання в мінському процесі.

Зайберт додав, що смерть Захарченка робить процес реалізації Мінських угод менш важливим.

Нагадаємо, увечері 31 серпня ватажок терористичного угруповання "ДНР" Олександр Захарченко отримав смертельні поранення під час вибуху в кафе "Сепар" на бульварі Пушкіна в тимчасово окупованому Донецьку. Він помер в лікарні. Також загинув охоронець Захарченка.

Незабаром бойовики "ДНР" повідомили про затримання групи "українських диверсантів", нібито причетних до організації вибуху.

У Службі безпеки України підтвердили смерть Захарченко, спростували інформацію про затримання "українських диверсантів" і озвучили версії мотивів вбивства ватажка "ДНР". У тому числі вбивство в результаті кримінальних "розборок" терористів або ліквідація російськими спецслужбами.

У МЗС РФ очікувано звинуватили Київ в усуненні бойовика, а Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу за статтею "акт міжнародного тероризму".