Савченко зробила емоційне звернення до українців у соціальній мережі:

Цитуємо слова політика:

Два роки тому я відверто сказала дуже непопулярні, на той час, слова: «Потрібно говорити зі своїми людьми на окупованому Донбасі, а не говорити за їх спинами про їх долю із Європою та США, в Мінську, Нормандських форматах». Через два роки мої слова не повторює тільки лінивий чи нетямущий.

Після моїх, політично непопулярних слів, я почала робити політично самовбивчі дії, я пішла на прямий діалог з людьми з окупованого Донбасу, показуючи своїм прикладом перший крок до миру. Зараз, за цей крок, я знаходжусь в українській сбушній в’язниці. Проте інші політичні сили починають робити перші кроки по протоптані мною дорозі. А чим ближче до парламентських виборів тим більше політичних партій будуть торувати прямий, а не обхідний, шлях до Донбасу. Інакше їм вибори в Україні не виграти!

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

У своєму житті я зробила багато ризикованих кроків не тільки для мене, як для політика, а і просто небезпечних для мого життя. Та я не побоюся сказати ще одну правду:

В чотирьохрічній «гібридній» війні на Українській землі Росія програла Україні але Україна програла Донбасу! Проте в цій війні ще ніхто не виграв! І якщо в України коли-небудь вийде реалізувати ідеї народовладдя, самоврядування і глибокої децентралізації влади, як українці заявляли на Майдані 2013-2014 рр то дякувати ми будемо за це саме Донбасу. Україна дякує Донбасу!

Я жодного разу не голосувала за Закон «Про продовження Мінських домовленостей» і не робила цього виключно з тих причин, що там прописаний «особливий статус тільки для окремих частин Донецької та Луганської областей і не прописаний такий же статус для кожної окремо територіальної громади України. Українці ніколи не відчують справедливості якщо їх ставити в нерівні умови: Захід проти Сходу – Схід проти Заходу.

Попри всю брехню Порошенківської влади і гру в подвійні стандарти для зовнішнього і внутрішнього споживача, ЄС і США змушують Україну триматися Мінських домовленостей не через санкції, ні, санкції завжди можна обійти якщо це вигідно для економіки, наприклад «Північний потік-2» чи продаж продуктів через Білорусь. США і Європа змусять Україну з’їсти і проковтнути Мінські домовленості аби тільки самим не воювати з Росією. Буде це при цій чи при наступній владі але це буде. А потім весь «цивілізований світ» змусить не так Росію як Україну пройти через Гаагу і досягнути примирення. А той хто цього не розумів – той або не хоче або не вміє думати. І якщо ми вчасно зрозуміємо, що нам набагато вигідніше самим знайти шляхи вирішення наших проблем, без зовнішнього тиску і на перекір небажанню теперішньої влади в Україні і в Росії закінчувати війну, тоді ми виграємо у цієї війні майбутнє ля України! Методів і можливостей для цього безліч, якщо не бути сліпим серцем і розумом.