Національний банк України оголосив про випуск в обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 10 грн, які з часом замінять банкноти відповідних номіналів, передає Корупція.Інфо

З 27 квітня українці зможуть замість відповідних купюр використовувати нові монети 1 і 2 грн, а в 2019-2020 році – 5 і 10 грн. В НБУ обіцяють, що громадяни зможуть розраховуватися одночасно монетами і банкнотами необмежений період часу, так як примусового вилучення банкнот з обігу не буде.

Популярне: "Подайте документи до 30 травня": Одноразова грошова допомога від держави. Усе що потрібно знати, щоб отримати її

Одночасно Нацбанк оголосив про припинення карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 коп з введенням правил округлення загальної суми покупки для спрощення розрахунків готівкою, згідно з якими сума від 1 до 4 коп округляється в сторону зменшення, а сума від 5 до 9 коп – в бік збільшення. Дрібні монети також не примусово вилучатися з обігу і поступово зникнуть самі за рахунок того, що Нацбанк не буде їх випускати.

Українські інтернет-користувачі вказали на ляпи, які допустили творці монет номіналом від 1 до 10 гривень. Вони помітили, що художники знову допустили помилку, зобразивши князів Володимира і Ярослава з бородами. Крім того, небайдужі українці заявили, що монети носити з собою не зручно. Вони також пожартували, що Україна котиться до середньовіччя і скоро гроші будуть носити в мішечках.

«3 питання: 1) Для чого? 2) Чому князі з бородами, якщо вони їх не носили (історичний факт)? 3) Що за неподобство на голові у Володимира Великого? »- зазначили в Мережі.

«Князі Володимир і Ярослав не носили борід! Не повторюйте цю ганьбу яку ви розмістили на банкнотах! Не робіть з Російських князів – московських царьків! Громадськість України категорично проти карбування зображень наших князів бородатими на українських гривнях! »- відзначили інтернет-користувачі.