В Україні вбито вже щонайменше десяток російських генералів, кількість ліквідованих командирів батальйонів і бригад в рази більша, а тому українці завдали потужного удару по системі управління російських сил.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив колишній директор ЦРУ, екскомандувач Центрального командування США та силами США і НАТО в Іраку й Афганістані генерал Девід Петреус.

“Наразі вбито щонайменше десять чи одинадцять російських генералів. Це приголомшлива цифра, особливо якщо врахувати, що вся армія США втратила одного генерала протягом десятиліть бойових дій у Іраку й Афганістані. А отже, це потужний удар по системі управління російських сил. І ви можете собі уявити, що чисельність (ліквідованих – ред.) командирів батальйонів і бригад у рази перевищує чисельність загиблих генералів”, – заявив Петреус.

Американський генерал, зокрема, вказав на те, що українці глушать незахищений радіозв’язок російських військових, і це також призводить до того, що російські старші командири особисто прибувають на передову, де й зустрічають смерть.

“В такій ситуації відсутність зв’язку між командним складом та нижчою ланкою вимагає, щоб генерали, командири бригад, полків і батальйонів особисто з’являлися на передовій, виходили зі своїх машин, і в цей час вправні українські снайпери просто прибирають їх”, – зазначив ексглава ЦРУ.

Додамо, що в Україні загинули орієнтовно 24 тисячі 900 російських військовослужбовців. За останню добу українські військові знищили близько 200 окупантів, найбільші втрати були на Лиманському та Курахівському напрямках.

Такі дані сьогодні, 6 травня, оприлюднив Генштаб Збройних Сил України.

Втрати військової техніки російської армії такі:

танків ‒ 1110 (+8)

бойових броньованих машин ‒ 2686 (+35)

артилерійських систем – 502 (+3)

РСЗВ – 171 (+2)

засоби ППО – 83

літаків – 199 (+3)

вертольотів – 155 (+0)

автомобільної техніки та автоцистерн – 1926 (+19)

кораблі/катери – 11(+1)

БПЛА оперативно-тактичного рівня – 324 (+12)

спеціальна техніка – 38

крилаті ракети – 90 (+1).