Перший президент незалежної України Леонід Кравчук, який раніше заявив, що Порошенку та Путіну потрібно розпочати переговори по Донбасу, вважає, що без участі Сполучених Штатів Америки переговори щодо Донбасу не матимуть успіху.

Про це він заявив в ефірі телеканалу "Прямий".

"Я вважаю, що формат без участі США, інших країн широкої коаліції, скажімо," Великої сімки "або ще ширше, де можна вплинути на Росію не тільки вузьким колом учасників світового глобального процесу, а широким колом (буде неефективним – ред.). Незважаючи на складності спілкування з Кремлем, дуже великі труднощі подолати амбіції президента Росії Володимира Путіна, але ми повинні вносити такі пропозиції, від яких тяжко відмовитися", – сказав він.

Кравчук також оцінив результати роботи екс-президента України Леоніда Кучми в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі.

 "Леонід Данилович давно в мінському форматі працює. Я вважаю, що сам формат мінський не завершено. Система мінського формату не настільки досконала, щоб могла давати конкретний вагомий результат, і якщо в цій недосконалій системі Леонід Данилович зробив щось, то це його заслуга", – сказав він.Водночас Кравчук зазначив, що не погодився б стати представником України в мінському переговорному процесі щодо Донбасу.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

 "Леонід Данилович сказав, що треба давати дорогу молодим. Я його підтримую. І він сказав цікаву фразу:" Я досяг критичного віку". А порівняно зі мною він – юнак. Я вже перезрів", – сказав Кравчук.

Нагадаємо, що про бажання Леоніда Кучми скласти з себе повноваження представника України стало відомо минулого тижня. Сам пояснював такий крок настанням критичного віку.

Нині всі розмірковують над питанням, хто замінить Леоніда Кучму на переговорах у Тристоронній контактній групі по Донбасу у Мінську. 

"Саме зрозуміло, йому 80 років. І тепер всі люди думають, кого можна поставити замість пана Кучма. Називають декілька імен, прізвищ: Горбулін, Марчук, Ірина Геращенко", – заявив ведучий Микола Вересень.

Крім того, повідомляється, що представник ОБСЄ у контактній групі Мартін Сайдік від імені ТКГ подякував Кучмі за його внесок у мінський процес.