Керівник Офісу президента Андрій Богдан пов’язує протести проти дій чинного президента Володимира Зеленського з експрезидентом Петром Порошенком.
Про це йдеться в інтерв’ю Богдана “Українській правді”, зокрема пояснення заяви про те, що люди беруть участь у протестах за гроші
“У нас є інформація, що один з політичних лідерів, а саме експрезидент, вживає максимальних заходів щодо збільшення своєї ролі у протестному русі.
І це не те що дивина, це знають усі, це знають ті люди, які були присутні в центрі Києва. І саме вони говорили, що Петро Олексійович був частиною цього руху, яка активно старалась його зробити лідером. Що не було сприйняте іншими учасниками цього руху.
Не треба плутати – я говорив тільки про одну частину і про одного персонажа”.
Коментуючи акції “Ні капітуляції”, Богдан сказав, що ніхто не розуміє, що таке “формула Штайнмаєра” і що “вона має бути прописана на відповідній зустрічі, і відповідні домовленості мають бути прописані в законі України”.
“Це певна фікція назви, в якій ненаповнена на сьогоднішній день суть”, – сказав керівник Офісу президента.
Він не згоден, що саме через згоду на вирішення конфлікту на Донбасі за “формулою Штайнмаєра” рейтинг президента упав на 7%:
“Не “формула Штайнмаєра” отримала такий негатив, не було зменшення рейтингів, а це був просто зрозумілий процес: через звільнення полонених було величезне зростання (рейтингу – ред.), він був ситуативний, він не міг триматися довго на позначці у 73%. Тому це звичайний період, коли (рейтинг) починає з часом трошки падати, він просідає, а не падає”.
На думку Богдана, “і швидкість прийняття законів, і різні закони дискутивні, і земельна реформа, і “формула Штайнмаєра” – це не змінило ставлення суспільства до президента, взагалі не змінило”.
Він також зазначив: “Ми дуже добре розуміємо соціологію, і ми нічого не робимо, поки не попробуємо зробити. Поки не зрозуміємо, як це буде сприйнято суспільством”.
Також, як зазначив Богдан, рішення в країні приймає президент. Абсолютну більшість. Ці рішення емоційні, інтуїтивні, вони іноді не є такими глибоко філософськими і не є рішеннями, які приймає кадровий дипломат чи кадровий менеджер.
“Ці рішення, завжди, на мою думку, направлені на те, щоб розвивалася країна і громадянам України було легше і простіше жити. А от всі, хто навколо президента, ми стараємося ці рішення втілити в життя, досягнути результату. Отут уже в кожного різна ефективність”, – зазначив Богдан.