Політолог Олексій Якубін поділився своїм баченням майбутнього Петра Порошенка і новообраного президента Володимира Зеленського

У чинного президента України Петра Порошенка існують два подальших сценарії: оптимістичний і не дуже. Про це медиацентру “Інформатор” розповів політичний експерт Олексій Якубін.

“Оптимістичний варіант полягає в тому, що Порошенку вдасться зберегти вплив на свою політичну силу і скоріше провести дострокові парламентські вибори, щоб кістяк партії залишився в парламенті. Якщо Порошенку не вдасться швидко конвертувати ядро ​​партії в політичну силу, то” Солідарність“ взагалі може не виявитися в парламенті. Негативний сценарій для Порошенка – це повторення ситуації з Саакашвілі, проти якого були винесені судові вироки, і він був змушений виїхати з країни “, – вважає політолог.

На його погляд, результат минулих виборів є показником запиту людей на зміну системи. За його словами, люди хочуть більше соціальної держави, більш відповідального ставлення в контексті тарифів, освіти, медицини, а також хочуть, щоб питання про вирішення проблеми на сході України нарешті зрушили з мертвої точки.

“Ці речі є своєрідним викликом, з яким зіткнеться Зеленський”, – вважає Якубін.

Експерт нагадав, що Зеленський в ряді інтерв’ю і в своїй програмі заявляє про спробу перезавантажити відносини з Росією і політичну систему в цілому.

“Він уже став озвучувати ряд тез, пов’язаних з тим, що парламент повинен прийняти закон про імпічмент і тимчасові слідчі комісії. Суспільство очікує, що Зеленський як мінімум не буде повторювати те, що робив Порошенко 5 років, і буде намагатися відновити обмеження для своєї влади і намагатися повернути державу на службу людям “, – продовжує політолог.

На думку Олексія Якубіна, насамперед Зеленському потрібно прийняти закони, які не виконала чинна влада.

“Якщо парламент не буде здатний на ці речі і буде заважати йому працювати, тоді доведеться підняти питання про дострокові парламентські вибори”, – констатував політолог.

За його словами, ще одне питання стосується тарифів, які не входять до безпосередню зону відповідальності президента, з огляду на те, що з 1 травня країну чекає чергове підвищення тарифів на комуналку.

“Тут виникає питання, чи готовий Зеленський почати перезавантаження відносин з МВФ, щоб переглянути ті умови, які Україна зараз має. Четвертий крок – це почати діалог з Російською Федерацією як мінімум по Донбасу і питання звільнення українських моряків, оскільки чинний президент з цим не впорався “, – резюмував Якубін.