порошенко
Президент Петро Порошенко затвердив План проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних сил України на території України та їх участі у багатонаціональних навчаннях поза межами України на 2016 рік, а також допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію країни в 2016 році для участі у багатонаціональних навчаннях.

Відповідний указ опублікований на сайті глави держави, передає Корупція Інфо

"Затвердити План проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних сил України на території України та їх участі у багатонаціональних навчаннях поза межами України на 2016 рік. Допустити у 2016 році на територію України для участі у багатонаціональних навчаннях в рамках військового співробітництва підрозділи збройних сил іноземних держав" , – йдеться в указі.

У документі перераховані іноземні держави, терміни проведення та назви навчань. Так, запланована участь підрозділів Збройних сил США, інших держав-членів НАТО та держав-учасниць програми "Партнерство заради миру" (до 5000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 12 літаків і вертольотів) строком до 366 днів у січні-грудні +2016 року в рамках багатонаціональних навчань з підготовки підрозділів збройних сил; Канади, Литви, Польщі (до 600 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою) строком до 25 діб у травні-листопаді 2016 року в рамках багатонаціональних навчань "Кленова арка – 2016".

Крім того, від США, інших держав-членів НАТО та держав-учасниць програми "Партнерство заради миру" (до 2 тисяч військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 15 кораблів, до 5 підводних човнів, до 12 літаків і вертольотів, до 100 одиниць колісної техніки) строком до 25 діб у червні-жовтні 2016 року в рамках українсько-американських навчань "Сі Бриз – 2016"; від США, інших держав-членів НАТО та держав-учасниць програми "Партнерство заради миру" (до 2 тисяч військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 5 літаків, до 10 вертольотів) строком до 25 діб у червні-листопаді 2016 року в рамках українсько -Американська навчань "Репід Трайдент – 2 016".

Верховна Рада в ніч на 25 грудня схвалила законопроект про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України в 2016 році для участі у багатонаціональних навчаннях.