7D41C2E2-7F40-4CB7-AE9B-09925FA8D9E7_w640_r1_s

«Фейкові» вибори на окупованих територіях Донбасу знищать мирний процес, заявив президент України Петро Порошенко під час зустрічі з депутатами Європейського парламенту.

Як повідомляє прес-служба глави держави, зокрема Порошенко поінформував євродепутатів про ситуацію на Донбасі. Він звернув увагу на відсутність прогресу в реалізації політичної частини Мінських домовленостей, передає Корупція.Інфо.

Президент також привітав рішення Європейського парламенту про направлення місії спостереження за місцевими виборами в Україні 25 жовтня 2015 року і підтвердив рішучість української влади забезпечити вільний і чесний виборчий процес у повній відповідності зі стандартами ОБСЄ/БДІПЛ.

В Україні, за винятком територій Криму і Донбасу, які українська влада не контролює, місцеві вибори відбудуться 25 жовтня. Сепаратисти з угруповань «ДНР» та «ЛНР» призначили власні «вибори» на 18 жовтня та 1 листопада відповідно. На територіях, контрольованих «ДНР», «виборчий процес» уже розпочався.

22 вересня представник угруповання «ЛНР» на переговорах у Мінську Владислав Дейнего заявив про можливість відкладення «виборів» на контрольованих бойовиками територіях – на 21 лютого 2016 року. Проте згодом представник угруповання «ДНР» Денис Пушилін заявив, що пропозиція про проведення «місцевих виборів» 21 лютого стосується наступного етапу «виборчого процесу» на Донбасі, а перший етап їхніх «виборів» все-таки відбудеться 18 жовтня.

Україна неодноразово застерігала сепаратистів від проведення будь-яких «виборів» на окупованих територіях, називаючи це зривом Мінських домовленостей. Згідно з Мінськими угодами, вибори на цих територіях можуть відбутися лише згідно з українським законодавством.