У четвер, на першому засіданні нової Ради, депутати мають намір обрати керівництво парламенту. За день до голосування всередині коаліції офіційно так і не розглядали кандидатури спікера і його заступників.

За майбутніх депутатів це зробили президент Петро Порошенко і прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, які домовилися між собою.

«Народний фронт» (НФ) погодився на кандидатуру Володимира Гройсмана на пост голови Верховної Ради.

У вівторок НФ остаточно погодився підтримати кандидатуру Гройсмана на посаду спікера. Це домовленість президента і прем'єра. Звичайно, присутнє бажання Яценюка, який хоче подалі прибрати конкурента. В історії ще не було випадку, щоб спікер ставав прем'єром в Україні.

За його словами, офіційно це рішення має бути затверджене на засіданні фракції НФ, яке відбудеться сьогодні в Києві.

Однак поки по МВС  домовитися не вдалося.

На пост керівника Кабміну в оточенні президента раніше розглядали кандидатуру Гройсмана, який сьогодні займає посаду віце-прем'єра.

Напередодні Олександр Турчинов як керівник центрального штабу партії розіслав всім майбутнім депутатам фракції повідомлення, в якому попросив їх тільки до сьогоднішнього ранку прибути до столиці на засідання, де питання керівництва парламенту буде обговорюватися публічно.

За даними, раніше на пост керівника Кабміну в оточенні президента розглядали кандидатуру Гройсмана, який сьогодні займає посаду віце-прем'єра. Але після того як пропрезидентська партія не змогла взяти запланований результат на дострокових парламентських виборах, Порошенко змушений був погодитися на прем'єрство Яценюка.

Майбутній депутат Андрій Сенченко сказав, що «Батьківщина» підтримає кандидатуру Гройсмана.

«Він нас влаштовує. Самі ми на посади в керівництво Ради кандидатур висувати не будемо, щоб не затягувати процес і щоб парламент почав швидше працювати », – говорить він.

Сенченко також підтвердив, що станом на вечір вівторка коаліція офіційно не розглядала кандидатури майбутнього керівництва парламенту.

Представник Радикальної партії Ігор Мосейчук також зазначив, що їх політсила підтримає Гройсмана, а на пости його заступників претендувати не буде.

«Нас більше цікавить керівництво низки парламентських комітетів», – запевнив він.

 

Кай Кіт