З нагоди Дня Конституції України Президент Петро Порошенко підписав указ про відзначення державними нагородами. Серед нагороджених американський парамедик, який працював у Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні, – передає Корупція Інфо

Популярне: Слова, які торкнулися кожного!!! Ви вже чули привітання Порошенка і Гройсмана?


 Джозеф Стоун та громадський активіст, воротар Краматорської молодіжної команди “Авангард”, донеччанин Степан Чубенко, пишуть УНН із посиланням на прес-службу Глави держави.
Глава держави відзначив Джозефа Стоуна орденом “За заслуги” ІІІ ступеня посмертно, Степана Чубенка — орденом за “За мужність” ІІІ ступеня посмертно.
Як відзначили у прес-службі, Американський парамедик Джозеф Стоун працював у Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні (SMM OSCE), яка здійснює спостережну місію щодо дотримання виконання Мінських угод на лінії розмежування та на тимчасово окупованій Росією території окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Загинув 23 квітня 2017 року під час виконання своїх службових обов’язків у складі патруля спостереження.
Автомобіль Спеціальної спостережної місії ОБСЄ, в якому разом з Джозефом знаходилося ще двоє працівників місії, підірвався на фугасі закладеному терористами поблизу села Пришиб на Луганщині. Джозеф Стоун загинув від поранень, двоє його колег зазнали важких поранень.

16-річний воротар футбольного клубу “Авангард” Степан Чубенко — Народний Герой України, якого катували та розстріляли бойовики ДНР за проукраїнську позицію.

Степан навчався у краматорській загальноосвітній школі № 12, захоплювався спортом. З 2014 року Степан з друзями брав участь в мітингах на підтримку цілісності України, які проводилися в Краматорську. Хлопці допомагали українським військовим, допомагали місцевим жителям під час обстрілів, які здійснювались проросійськими бойовиками. Ризикуючи життям, Степан Чубенко зняв з міської площі прапор так званої “ДНР”.
У червні 2014-го Степана затримали бойовики батальйону “Керч” за жовто-блакитну стрічку на рюкзаку. Хлопця відвезли до Горбачево-Михайлівки, де після катувань розстріляли.
На честь Степана Чубенка у Краматорську був організований футбольний турнір, що проводився вже двічі — у 2015 і 2016 роках. 8 травня 2016 року посмертно нагороджений орденом “Народний Герой України”. 21 листопада 2016 року в школі, де навчався Герой, відкрито меморіальну дошку