Президент України Петро Порошенко застосував вето до закону, який передбачає введення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу.

Про це йдеться у законопроекті №5495 на сайті Верховної Ради. Метою документа є збереження українських лісів і запобігання незаконному вивезенню необробленого лісоматеріалу.

"(Закон) готується до розгляду з вето президента. 23.07.2018 повернутий з пропозиціями президента", – сказано в повідомленні.

Популярне: На кожну дитину по 800 гривень: хто з батьків має право на соціальну пільгу від держави

Самі пропозиції Порошенка поки не оприлюднені.

Зокрема закон передбачав норму, згідно з якою незаконна вирубка і перевезення, зберігання незаконно вирубаних дерев тягнуть за собою накладення на громадян штрафу від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 неоподатковуваний мінімум – 17 грн), а на посадових осіб – від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Документ передбачає, що переміщення через кордон України поза митним контролем необроблених лісоматеріалів каратиметься позбавленням волі на термін від трьох до п'яти років.

За аналогічне діяння, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою, пропонується позбавляти волі на термін від п'яти до десяти років із конфіскацією майна.

У законопроект до другого читання внесено норму про тимчасову заборону (терміном на вісім років з дня набуття чинності законом) вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту паливної деревини (товарна позиція УКТЗЕД 4401).

Однак в ході прийняття законопроекту в залі парламенту було внесене виправлення: для того, щоб під заборону експорту потрапила саме паливна деревина (а не пелети або паливні гранули, які вже є продуктом переробки, код УКТЗЕД деталізований з 4 знаків до 10 (4401 10 0000).