Після видачі США Дмитра Фірташа, аналогічна доля може загрожувати і іншим українським олігархам.

Гучне рішення австрійського Верховного суду, який видав США скандального українського олігарха Дмитра Фірташа, прокоментував відомий журналіст і підприємець Андрій Пальчевський в своєму новому відеозверненні.

Він зазначив, що влада США, судячи з усього, зрозуміла, що Україна не планує карати бізнесмена, якого підозрюють у дачі хабара у розмірі 18,5 мільйонів доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ в Індії поза конкурсом.

«Американці зрозуміли, що в Україні олігархів ніхто не садив і, судячи з усього, садити не збирається», – заявив журналіст.

Пальчевський вважає, що слідом за Фірташем Вашингтон може зайнятися й іншими українськими корупціонерами.

«Так ось, американці посадять Фірташа, а потім вони візьмуться за Петра Порошенка і, схоже, ще того, хто приїхав зовсім недавно в Україну, думаючи, що його не видадуть», – впевнений Пальчевський.

У зв’язку з цим він застеріг президента України Володимира Зеленського від співпраці з олігархами.

«Я хотів би звернутися до президента: Володимире Олександровичу, не треба зустрічатися з олігархами! Зустрічайтеся з робітниками, колгоспниками, студентами, як годиться, і з усіма іншими…», – порадив журналіст.

Він також упевнений, що олігархи не зможуть «відбудувати Донбас», як це пропонує нова влада.

«Вони нічого не відбудують. Вони можуть тільки тягти, тягти з бюджету і ще раз тягти », – підкреслив Пальчевський.

Додамо, що на думку президента України, великі фінансові структури не повинні впливати на політику країни, мати своїх депутатів, однак угоду з олігархами слід підписати публічно.

Президент вже провів зустрічі з трьома олігархами.

За місяць на посаді провів зустрічі з олігархами Рінатом Ахметовим, Віктором Пінчуком, Ігорем Коломойським. Про це він сказав на зустрічі з представниками бізнесу у Києві.

Як зазначив Зеленський, ці представники великого бізнесу вже взяли на себе відповідальність за вирішення конкретних питань. "З іншими я ще не зустрівся, десь ховаються", – сказав він.

За його словами, "пан Пінчук забезпечить зараз же  квартирами 24 родини наших полонених моряків. І далі буде опікуватись проблемами соціальної допомоги всіх військовослужбовців. Це наша домовленість".

"З паном Рінатом Ахметовим ми не лише дійшли згоди  щодо відміни формули Ротердам+ , але й домовленості, що він буде вкладати гроші у медицину та інвестувати у дороги та інфраструктуру Донбасу. Перший результат ви вже бачили. Це 200 швидких для міських та сільських лікарень по всій Україні", – заявив Зеленський.

Крім того, за словами президента, "Коломойський буде вкладати дуже великі гроші в інфраструктуру Донбасу, але він про це ще не знає".

"Натомість не їм, не вам я не пропоную жодні преференції", – заявив Зеленський.